PHP Kursu Tavsiyeleri

duyguturkoglu
17-09-2018, 17:01   |  #1  
duyguturkoglu avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhaba arkadaşlar php öğrenmek istiyorum zaten bilgisayar mühendisliği mezunuyum ama yeterli seviyede değilim. istanbulda php ve ya diğer yazılım dillerini en iyi şekilde öğretecek bir firma var mı? bilge adam hariç çünkü php yok orada.

White-Fox
17-09-2018, 17:48   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

bakın beni yanlış anlamayın , kızmayın.

Bence bir dil öğrenecekseniz bunun için ilk başvuracağınız şey internet olmalı.Milyonlarca kaynak bulabilirsiniz.Ancak kaynak olarak bahsettiğim şey ne olduğu belli olmayan adamların youtube videoları falan değil.Eğer bir dili başkasından öğrenirseniz o size anladığı kadar anlatır.Sizin kapasiteniz size anlatanın kapasitesiyle sınırlı kalır.

Hiç mi kitap okumayalım tabi okuyun işin mantığını kavramak için kitap gerekli ancak bilgisayar mühendisliği mezunuyum demişsiniz muhtemelen size c,java gibi çoğu diller ve genel bilgiler anlatılmıştır.

Ve aslında dil öğrenmek demek syntax ile bitmiyor , dilin kütüphanelerine vakıf olduğunuzda dili biliyor sayılırsınız.Örneğin c# öğrendim diyebilmek için .net framework kütüphanesinin büyük bir bölümünü biliyor olmanız lazım.

Son bir soru sormak istiyorum size haddim değil ama , piyasada php iş ilanları çok mu bilmiyorum.Ancak java,c# gibi dillere talep yok mu neden bu dillerde geliştirme yapmaya yönelmiyorsunuz ?Sizin için getirisi daha yüksek olmaz mı ? 

NOT:edx.org ' a göz at

Kolay gelsin...

Son Düzenleme: White-Fox ~ 17 Eylül 2018 17:57
dilara kurt
18-09-2018, 03:39   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

üçüncü binyıldan mimarlık eğitimleri almıştım ben oraya gelen çok php öğrencisi vardı. oranın kalitesi iyidir bir arayıp görüşün

Tuğrul Yıldırım
06-08-2019, 15:22   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Web yazılım kısmı ile ilgileniyorsanız http://phpkursu.net i tavsiye ederim.