PHP-SQL Update Sorunu

sedatt34
30-09-2017, 01:07   |  #1  
sedatt34 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba; 
Ufak bir örnek ile anlatayım sorunumu;
index.php guncelle.php guncelle1.php sayfaları olan bir sayfam var . index.php' de "ad ve soyad" , guncelle.php 'de "yaş" , guncelle1.php ' de "şehir" inputları var.

---
Şimdi HASAN isimli arkadaş geldi, tüm sayfalarda ki verileri doldurdu ve işlemi tamamladı . SQL Tarafıda şöyle oldu:

HASAN AHMET 30 ISTANBUL Buraya kadar problem yok.. Şimdi ikinci arkadaş MUSTAFA geldi tüm verileri girdi diyelim. Normal şartlarda çıktı şu şekilde olmalı MUSTAFA MURAT 35 ANKARA . Fakat böyle olmuyor, AD SOYAD kısmında sorun yok, YAŞ ve ŞEHİR girişleri hep yeni gelen kişinin girdiği bilgiye göre değişiyor hemde tüm kayıtların ki değişiyor. Sorun ne, nasıl ilerlicem bilmiyorum. Kafam çok karıştı.. Sayfamın bu şekilde olmasını istiyorum, tüm girişleri bir sayfaya ekle önerisinde bulunmayın lütfen.
Her kişinin post gönderilerinin ayrı ayrı sql da tabloda görünmesini sağlayamıyorum.
Yardımcı olabilir misiniz?

VictoryAndGlory
01-12-2017, 06:42   |  #2  
Taze Üye
4 mesaj

Kodunuzu görmeden kimse yardımcı olamaz. Muhtemelen WHERE id='$kullaniciID' tarzı bir bölümü eksik bırakmışsınız ve eşleşen her alanı güncelliyor.

Kodlarınızı yorum olarak bırakırsanız yanlışları düzeltip atabilirim.

Esenlikler.

asaya
26-02-2018, 20:06   |  #3  
Taze Üye
4 mesaj

muhtemelen tablo oluştururken drop table komutu ile işlem yapıyor. yeni kayıt ile eski kayıt eşleştiğinde yeniyi eskinin üzerine yazıyor.

bunun için bir unique id oluşturmayı deneyebilirsiniz. oluşturduğunuz tablolarda her eklenen kişinin kendine has ve rastgele bir id si olursa sorununuz çözülür düşüncesindeyim.

Son Düzenleme: asaya ~ 26 Şubat 2018 20:13