pic programlayan var mı?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
shehsuvar
26-01-2005, 19:36   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
779 mesaj

proje aldım  (okuldan) ve benim hiç bir fikrim de yok.elektronik kapı kilidi yapcam ve diyorum ki İMDAAAAAAAAAAAAAT !!!!!!!11

Banned
26-01-2005, 21:18   |  #2  
Banlandı
548 mesaj

www.eng.deu.edu.tr/fenmuh/s5/5-1.pdf

mrcplus
26-01-2005, 23:22   |  #3  
Yıllanmış Üye
564 mesaj

Bence şu flip-flop devrelerinden tasarla yanıp sönen işıklar filan genelde etkili olur.Tamam biliyorum basit kalıyo benim de aklıma bişi gelmedi.
Şöyle bişide yapabilirsin.biraz pahalıya kaçıyor ama lcd ekranda saat ve tarihi gösteren bir devre yada kızılötesi bir çihaz odadaki hareketleri algılıyor.
benden bu kadar
kolay gelsin

SeRBoY_WHiTe
27-01-2005, 10:21   |  #4  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

Basit bir proje almışsın. Sana projenle ilgili devre sematigini ve elimde bulunan diger dokumanları vakit buldugum bir zaman gondermeye calısayım(tabi bana mail bırakman gerekecek bu durumda). Ama genede bir ön calısma yap projeyi temel olarak neyle gerceklestirecegine dair. Kolay gelsin!...

SeRBoY_WHiTe
28-01-2005, 11:46   |  #5  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

Gönderdigin özel mesajı aldım. Fakat su kart meselesi pek bir gıcık gozukuyor insanın gozun (belki de ben daha once hic kart kulanmadıgımdandır, anlıyacagın kartı olkutmak hakkında bir fikrim yok) ama sifreli kapı kilidi uzerine calısmıstım. Dolayısıyla yardımım bu dogrultuda olabilir sana. Fakat Pic konusunda yanlız kalabilirsin. Söyleki ben Pic Assemby de iyiyim, genel kultur seviyesinde de Pic Basic kullandım ancak Pic C ye egilecek vakti suan bulamıyorum. Sende Pic C uzerinde duruyorsun. Yazılımın Pic Assembly ile cıkıp cıkamayacagından emin olduktan sonra sana yazılım olarak yardımım soz konusu olabilir. Ancak eve dondugumde bir bakmam lazım hala duruyorsa proje dokumanlarına sana o zaman bir seyler toparlamaya calısayım. Fakat bu en az 1 haftayı bulur. O zamana kadar projen hakkında(en azından genel hatları ile ilgili) bilgi sahibi olmaya bak. Kolay gelsin!...

t3chNo
06-03-2006, 19:13   |  #6  
Taze Üye
11 mesaj

eheheh yaklasık 2 ay sonra sana yardımcı olabilirim biz okulda yeni basladık assembly dilinde programlamaya. bu arada kocaeli bilgisayar muh. de okuyan birileri war mı burda??

gmax136
06-03-2006, 20:51   |  #7  
Yıllanmış Üye
108 mesaj

ille assembly lazim degil, PIC BASIC ve PIC C var onlarla cok daha kolay,
bu arada aldigin proje cok kolay,  iki adet folyo ile kapidan elektrik gecip gecmedigini anlariz.Kapi Aciksa kablo dan bisi gecmez yani 0 olur, kapi kapaliysa elektrik gecerse 1 olur.Yani cok kolay :D
pic basic de boyle bisi oluyo galiba tam hatirlamiyorum,yanlis olabilir ama:
(kablonun sol taraftaki 1. pine taktigini var sayiyorum)
if PortA1=1 Then
'burda kapi kapaliysa yapilacak islemler
Else
'burda kapi aciksa yapilacak islemler
End If

kod yanlis olabilir emin degilim :D

t3chNo
07-03-2006, 01:44   |  #8  
Taze Üye
11 mesaj

ehehhehe bu algoritması olsa gerek :D

SeRBoY_WHiTe
12-03-2006, 18:02   |  #9  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

Arkadaşlar fosil konulara mesaj atmaktan ne zevk alıyorsunuz? Konu kapalalı cok olmus görmüyor musunuz???