pikatel aırmax-101 NAT yarları

HPQ-User
17-02-2009, 12:19   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sahan sormuş:
slm merhbaa ttnetin verdiği pikatel aırmax-101 model bi modemim var.
internetten onlıne oynana bilen Trackmania Nations Forever diye bi oyunu oynuyorum pc kurdum onlıne bağlantısı ile oynuyorum burda server oluştura biliyosun oyunda haritalar var o haritalarda yarışıyosun oyunun sunnduğu bi özellik server kurum bir cok haritada bölüm değiştirerek yarış yapıyosun ben bi server kuruyorum oyun ban şöyle yanıt veriyo diğer kişilerin size bağlana iblmesi icin modeminizin NAT ayarlarının yapışmış olması lazım bu nat yarı ne ise onu yapınca kurduğum servere herkez girebiliyo normalde ben serveri kuruyom am kimse katılamıyo benim kurduğuma geliba bi nat sorunu var
baya bi araştırdım nat yarlarını falan ama bi türlü cözemedim internetten resim li bircok bilgiye baktım onrın gösterdiği gibi değil benim nat ayarı yerim kendi modemimim markasını buldum resimli olarak nat ayarlarını anlatıyodu orda yaptığı ayarlar modemde yok san ki nerden yapıyo bulamadım
sorunum bu modemimle ilgili bi nat problemim var bi yardımcı ola iblirseniz şimdidentşk kürler yalnış yardımda resimli bi anlatım suna bilirseniz iiy olur cünkü adım adımsizle birlikde ilerlemek dah kolay olur

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
PİKATEL AIRMAX-101

İnternet Tarayıcı: Opera/9.63 (Windows NT 5.1; U; tr) Presto/2.1.1

sah1n
17-02-2009, 12:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Port açman gerekiyor galiba modemi ezbere bilmediğim için bir şey diyemem ama modeminin marka ve modeliyle port açma diye aratırsan büyük ihtimal bulabilirsin.

Crew
17-02-2009, 12:38   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
209 mesaj

http://www.sonucbilisim.com/mode ... anim%20Kilavuzu.pdf

Link İşini görür NAT EKLEME İŞLEMİ var içersinde resimli anlatımı ordan bakarak yapabilirsin

baba_nero
18-02-2009, 17:03   |  #4  
Taze Üye
4 mesaj

pikatel aırmax-101

modemim bu arkadaşım snein yukarda verdiğin linke giirlmiyoo

MBTGROUP
18-02-2009, 23:30   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

http://www.tmbilisim.com/default.asp?sayfa=pikatel_airmax
Senin modemin destek sayfası.

baba_nero
03-03-2009, 19:59   |  #6  
Taze Üye
4 mesaj

arkadaşım sağol destek sayfasını yolladında oraya bende baktım ama istediğim gibi bir sonuca ulaşamadım yularda bahseetimgibi oyunu oynmak iicn bu modemde nasıl yapmalıyız şu nat ayarlarınııı bilen bildigini anlatsın o destek sayfasında istediğim destek yok orda yzanlar farklı modemin sayfasına giirnce orda olanlar farklııı