pikatel yardım..

glden
24-10-2008, 12:40   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

arkadaslar ben ttnet tarafından gelen pikatel modem kullanıyorum ve baglantım cok sık kesiliyo tekrar baglantıda sorun yasıyorum bir sürü şey denedim olmuyor bu modemin verdiği bi sorun olabilirmi yardımcı olursanız sevinirim yeni bi modem alsam bu sorundan kurtulurmuyum arkadaşlarımda böle sorunlar yok çünkü pc de vista starter var ayrıca

mustafa2116
24-10-2008, 13:04   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

modeminden kaynaklanıyor..

biliyorsan bu dediklerimi dene.

bilgisayarından modemin ıp adresini al

içeriğine girmek için sana parola koruması gelecek parolayı gir.

dsn yada ıp bölgesinde reset süresi olacak onu haftada 1 yada manuel (elle) OLARAK AYARLA  bu saat yada  dakika olarak yazılmış olabilir.

modemin diğer ayarlarını kend elinle yapılandır.

sonra modemi 1-2 dk liğine kapat ve tekrar aç..

düzelmiş olacaktır.

DEDİĞİM GİBİ BİLİYORSAN BU ŞEKİLDE YAP BİLMİYORSAN MODEMİ BİR BİLGİSAYARCIYA GÖTÜR YADA MODEMİ DEĞİŞTİR.

purikss
24-10-2008, 13:09   |  #3  
Yeni Üye
48 mesaj

kablosuzmu kullanıyorsun bilemicem ama bende pikatel adsl kullanıorum bende bi problem yok modelini internetten ara olmadı ben sana pikatelin müsteri hiz. telini veririm ordan daha detaylı olarak sana yardımcı olurlar sanırım bi problem olmaz yani değiştirmene gerekte kalmaz umarım..

hamann7725
24-10-2008, 14:18   |  #4  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

pikatelin kablosuz modemi benim ömrümü yedi ondan sonra airties rt 205 aldım.pikatel berbat bişe... kurtul o modemden...

I_LoreNzo_I
24-10-2008, 14:41   |  #5  
Yıllanmış Üye
643 mesaj

kendim şahsen kullanmadım ancak bi arkadaşım da vardı..sık sık net kesilmeleri yaşadım..3 saat kullandım..o gözlemim bile pikatel marka adsl modemlere güven olmayacağını gösterdi..yapılan yorumlarda benimkilerden farksız..bende modem olarak airties ve belki zyxel*i öneriyorum ...

sticker
24-10-2008, 16:24   |  #6  
Yıllanmış Üye
669 mesaj
glden
arkadaslar ben ttnet tarafından gelen pikatel modem kullanıyorum ve baglantım cok sık kesiliyo tekrar baglantıda sorun yasıyorum bir sürü şey denedim olmuyor bu modemin verdiği bi sorun olabilirmi yardımcı olursanız sevinirim yeni bi modem alsam bu sorundan kurtulurmuyum arkadaşlarımda böle sorunlar yok çünkü pc de vista starter var ayrı
dış telefon hatların da kopuklk olabilir..telefon kablosunu kontrol etmelisin...

glden
24-10-2008, 17:09   |  #7  
OP Yeni Üye
34 mesaj

aslında tam olarak bilgim yok ama herkes pikatelden şikayetçi bu arada benim kablolu modem aslında ayarlarını yapabilmek isterim ama yanlış bişey yapmaktanda korkuyorum

Razorback
08-11-2008, 20:54   |  #8  
Yıllanmış Üye
712 mesaj

bu sorunun 3 sebebi olabilir. 1- modem ile telefon hattını birbirinden ayırmaya yarayan splitter'ı kontrol etmeni veya kalitelisi ile değişmeni tavsiye ederim. 2- modemler düzensiz elektrikten en çabuk etkilenen parçalardır. o nedenle sorun evin elektriğinden kaynaklanıyor ise ups alcan. elektriğin sorunlu olduğu yerlerde modemi upse takarak kullanmak şarttır. ama her ups iyi değil powercom IMD veya BNT serisi upslerden tavsiye ederim. 3- eğer sorun modemden kaynaklanıyorsa pikateli, ethernet girişli airties modem ile değişmeni tavsiye ederim. bunların hepsini denersen ve yine sorun devam ederse evi değişmeni tavsiye ederim:)