Pili 15 sene dayanan cep resmen tanıtıldı!

CHIP Online
11-01-2012, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

CES'de tanıtılan bu cebin pili, tam 15 sene bitmiyor! Üstelik fiyatı da el yakmıyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/pili ... anitildi_31361.html


Resimlerle: Birbirinden ilginç 10 sıra dışı pil konsepti!

Doğal afet veya trafik kazası gibi beklenmeyen bir durumla karşılaştığımızda, cep telefonları hayatımızı kurtarabiliyor. Peki böyle bir durumda pili birkaç saatte bile tükenebilen akıllı cebimizin aklı, bizi kurtarmaya yetebilir mi?

Zor durumlarda cebinizin pilinin bitmesini düşünmek istemiyorsanız, CES'de tanıtılan bu telefon sizi tatmin edecek. Sadece bir adet AA boyutundaki pili iddia edilene göre15 sene idare edebilen "Spare One" adındaki cep, acil durumlarda konumunuzu ve arayan kimliğini iletiyor. Telefonun üreticisi tarafından yayınlanan bültendeki detaylara baktığımızda ise telefonun 10 saat konuşma süresi sağladığı, kullanılmadığında pilinin 15 sene dayandığı vurgulanıyor. Cihaz bir tane Energizer Ultimate Lithium AA pil ile geliyor, ancak alkalin, NiMh veya lityum AA piller ile çalışabiliyor.

49.99 dolar fiyat etiketiyle tanıtılan telefon, yolculuk yapanların ve uzun süre elektriğe ulaşması mümkün olmayanların çok ilgisini çekecek gibi görünüyor.

Tüm konu: Pili 15 sene dayanan cep resmen tanıtıldı!

İzleyin: Nokia'dan "mücevher" cep: Nokia Gem!

Resimlerle: Birbirinden ilginç 10 sıra dışı pil konsepti!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu telefonu satın almayı düşünür müsünüz?

Kapalı Hesap (154666)
11-01-2012, 15:18   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2009

 

0

Bazı iddiaların inanılacak tarafı yok.
Bu tür pillerin boşta bayatlama süresi bile yaklaşık 10 yıl. Hadi diyelim ki bayatlama süresi uzun ve 20 yıla çıkartılmış piller var. 10 saat konuşma süresi olan bir telefonun standby süresinden hiç bahsetmemişler.
Zaten standart AA pil ile çalıştığına göre pilin bitmesi durumunda yenisi ile değiştirilmesi hiç te sorun olmasa gerek. Bu durumda pili bitmeyen (15 yıl boyunca) telefondan bahsetmek doğru değildir.
Eğer bu reklam, standart pille çalışan bu telefonun pil sorunu yoktur şeklinde yapılmış olsaydı daha fazla rağbet görürdü.