Ping modem ilişkisi?

kajmeran37
21-11-2011, 20:28   |  #1  
kajmeran37 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
230 mesaj

Merhaba arkadaslar ben cs oynayan birisiyim modemimi degiştirdim eski modemde wi-fi wireless fln hiç bise yoktu yeni aldığım modemde hepsi mevcut kablosuz eski modemde pingim 20 25 en fazla 30 oluyodu bu modemimde ise neden 35 - 40 - 42 43 arası bazen 50 ye fırlıor fark nedir aradaki wifinin açık olmasımı etkiliyor bunu anlamadım doğrusu alt tarafı modem degiştim netimle alakalı bi problemde de yok :S ne yapmalıyım? eski modeme geri dönmek biraz saçma olur. Birde pc me modem kablosuz olsa dahi ethernet kablosuda takılı pingimde degişme yok nedir bunun çözümü arkadaslar yardım.

TURKISH WARRIOR
22-11-2011, 04:59   |  #2  
Yeni Üye
34 mesaj

Bunun bir çok sebebi olabilir örneğin kablosuz ağına davetsiz misafirler ortak oluyor olabilir ? Modem eski modeminden daha iyi olmayabilir cs oynadigin serverda sorun olabilir belki aynı ana denk gelmiştir senin modem degisimiyle imkanın varsa her zaman kabloyla bağlan kablosuzda bağlandığında çevresel manyetik alanlardan etkileniyor çoğu zaman bağlantı kaybı hız düşümü lag gibi sorunlar yapabiliyor en basit şekilde örnek vermek gerekirse evde telsiz telefon varsa modemin yanına koy şarj aleti telefon set olarak yüzde 90 internete giremeyeceksin normal modemler de etkilenir bundan fakat kablosuz ağlar daha çok etkileniyor seçeneklerimi elersen yardımcı olmaya çalışırım :)

kajmeran37
22-11-2011, 21:08   |  #3  
kajmeran37 avatarı
OP Yıllanmış Üye
230 mesaj

dostm dediklerinin hepsi var yaw :D telsiz telefon şarj aleti telefon yakınlıkları var biraz bi 30 40 cm:D şuanlık sabitlendi pingim cok sükür 32 fln csde 20 25 30 arası gidip gelio şuan tekrar eskisi gibi olmaz umarım olursa dediklerini deniyeceğim teşekkürler cevapladığın için.

TURKISH WARRIOR
23-11-2011, 00:49   |  #4  
Yeni Üye
34 mesaj

Rica ederim sevindim düzeldiğine :) Bende cs oyuncusuyum bizim servera da bekleriz online oyunlarda konu var görmüşsündür belki.