Pingim 80-90 dan 200 lere çıktı !

OverMasTeR
23-09-2013, 22:15   |  #1  
OverMasTeR avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

Merhaba 

1 hafta kadar önce başladı bu sorun , bilgisayarıma format attıktan sonra başladı belirteyim , pingim yıllardır 80 ila 90 larda iken birden 180 ve 200 arası olmaya başladı komşunun modemine bağlanıyor aynı şey kendi modemime giriyorum dediğim gibi 200 lerde , modemime restart bile attım düzelmedi zaten kapatıp açdığımda modemi görmüyor pc , üstüne birde bu çıktı . Bilgisayarımı yeniden başlatınca ping normale dönüyor belli bir süre sonra böyle patlıyor 200 lere cıkıyor sorun ne anlamadım ! 

Ayrıca çok tuhafıdr bazı oyun serverlerinde pingim 80-90 bazılarında 180-190 oluyor gerek Battlefield 3 serverleri gerek DayZ serverlerinde bu durum söz konusu tuhaf olaylar zinciri içerisindeyim acaba wifi adaptörümlemi ilgili bu sorun ?

pcuzmanı41
23-09-2013, 23:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
172 mesaj

1 WİFİ  adaptöründende olabilir

2 yazılımsal da olabilir mesela en büyük kaynak yazılımda torrent eğer torrent varsa ve kullanmadığın zaman kapatmıyorsan arka pilanda aktif kaldığı için ping artışına sebeb olabilir kapatmak için görev çubuğunda simge üzerine gelip çıkış denmeli ve başlangıçta açılmasını kapatmalısın

3 wifi adaptöründen kaynaklanıp kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmenin en kolay yolu wifi yerine modem-bilgisayar bağlantısını ethernet kablosuyla yap eğer ping yüksekse modemden kaynaklanmış olduğu anlaşılır

4 modeme giden kabloyu değiştir -spilteri değiştir -bunlarıda dene eğer yine olmassa

5 modem yazılım güncelliğini kontrol et eskiyse güncelle belki sorunu halleder

6 ev telefonunda konuşurken cızırtı geliyormu onu kontrol et eğer cızırtı varsa telefon kutusunda arıza vardır ttelekoma arıza kaydı bırak sorunu hallederler bende olmuştu ve internet beni çıldırtmıştı ancak böyle çözüm buldum

7 ha birde oturduğun bölgede altyapı çalışması veya kullandığın yurt dışı serverlardan kaynaklanan geçici sorunda olabilir

8 eğer hala çözüm bulamassan 4440375 i ara teknik destek al