Pinnacle PCTV 72e 320cx ve Windows XP kurmak

berkanozturk
20-06-2009, 00:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Merhaba,
Laptopimda WinXp SP3 var. Pcyi ilk kurdugumda, Pinnacle PCTV 72e 320 yi de kurmustum, her sey dune kadar güzel calisiyordu. Artik PCTVyi calistiramiyorum. Baslatmak istedigimde, bu program gecersiz islem yuruttu kapatilacak diyor(PMCLoader hata yapti ve kapatilacak). Sorunu windowsa yolladim ama onlarin bu konuda ne yapacagini bilemiyorum. Herhalde sallamazlar. Defalarca yeniden kurmaya calistim, tekrar tekrar deniyorum olmuyor.
PCye USB tv kartini taktigimda, tüm programlari(tv ile ilgili) kaldirmis olmama ragmen, driveri buldugu icin direk taniyor. Eger en bastan kurabilirsem belki sorunu cozerim. TVyle ilgili tum driverlari silmeye calistim, ama belli ki silememisim, cunku driverlarini gostermeden kendi bisiler yapiyor, sonra program kurulumunda da bisi degismiyor. bu konuda fikri olan var mi? yada yardimci olabilecek?

ikinci sorum ise CD sürücüm calismadigi icin windowsu nasil alternatif kurabilirim. Windows kurmayi tekrar istememe sebebim TV USB stickimi calistirmak.

Umarim birisi yardim edebilir. zaman ayirdiginiz icin cok tesekkurler

saygilar

Süleyman.
20-06-2009, 01:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

1. Dün zuhur ettiğine göre sorununuz, "Sistem Geri Yükleme"yi deneyin.
2. İlk madde işe yaramazsa; "Your Uninstaller" programıyla TV kartı yazılımını kaldırabilirsiniz. Sonra tekrar kurmayı veya en güzeli internette güncel yazılım varsa onu kurmayı deneyebilirsiniz.
3. Aygıt Yöneticisinden TV Kartı sürücünüzü kaldırdıktan sonra bilgisayarı güvenli modda başlatarak yeniden kurmayı deneyebilirsiniz.
4. En güzeli ödünç CD/DVD-ROM filan alarak formatlamanız bence. Öte yandan flaş disk ile de kurabilirsiniz:

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 20 Haziran 2009 01:10
berkanozturk
20-06-2009, 01:14   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Cok tesekkur ederim.
1. adimi denedim olmadi.
2 ve 3ü deneyecegim simdi.
olmadi artik 4 olucak. biktim bu windows ve sorunlarindan.

Süleyman.
20-06-2009, 01:31   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
berkanozturk
Cok tesekkur ederim.
1. adimi denedim olmadi.
2 ve 3ü deneyecegim simdi.
olmadi artik 4 olucak. biktim bu windows ve sorunlarindan.
Rica ederim. Umarım en kolay şekilde çözülür.