PIO modu

altaytuna
24-03-2010, 00:01   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
250 mesaj

Bir adet combo, birde dvd-writer sürücüm var, ikiside bir ide kablosuna bağlı..birden fazlada işletim sistemi kullanıyorum...xp. Windows 7, pardus..

Sorunum şu...
dvd writer sürücü devamlı salt pio moduna geçiyor...tabi bu durumda cd-dvd okuma ve yazma işlemleri saatler sürüyor...sürücüyü aygıt yöneticisinden kaldırıp tekrar başlataığımda dma moduna geçiyor ama bilgisayar açılıp kapanınca tekrar pio moduna geliyor...

Bunun nedeni  nedir...master-slave ayarlarını yanlış yapmış olabilirmiyim?

altaytuna
21-05-2010, 22:22   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
250 mesaj

kendi sorularıma yine kendim yorum yapmayı hiç sevmiyorum ama... son birkaç konu başlığımda kimse cevap yazmamış maalesef....

Yok mudur bu sorunun çözümü hakkında görüşü olan acaba!...

Dvd yazıcım devamlı pio moduna geçiyor.....Düzeltiyorum, tekrar pio modu....tekrar pio modu....sinir oldum.....Bir dvd yi yarım saatte yazıyor....

şafak89
22-05-2010, 03:16   |  #3  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

benim laptopta aynı sorun vardı bende evdeki emektar bilgisayarda çekiyom dvdleriimi ::)

MY_KIL
24-05-2010, 13:47   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
351 mesaj
Alıntı: altaytuna  
kendi sorularıma yine kendim yorum yapmayı hiç sevmiyorum ama... son birkaç konu başlığımda kimse cevap yazmamış maalesef....

Yok mudur bu sorunun çözümü hakkında görüşü olan acaba!...

Dvd yazıcım devamlı pio moduna geçiyor.....Düzeltiyorum, tekrar pio modu....tekrar pio modu....sinir oldum.....Bir dvd yi yarım saatte yazıyor....

https://www.chip.com.tr/forum/hdd-read-hizinda-sorun_t161562.html
yukarda arama kutusu var onu oraya süs olsun diye koymamışlar heralde