PİRANHA TABLETİN Tamiri İçin Nereye GÖndermeliyim?

korkusuzmaraz
13-07-2013, 16:04   |  #1  
korkusuzmaraz avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
129 mesaj

Merhaba arkadaşlar Piranha Busines II Tab 9 tabletimin üst camı çatladı iç çamında ise sorun yoktu. Sadece dokunmatik özelliğini kullanamıyordum. Tableti 4 Temmuz tarihinde garantiye gönderdim. Fakat ne e-maiime gelen bir mesaj nede telefonumdan arayan oldu. Sitelerinden ticket attım 24 saat içerisinde tarafınızageri dönüş yapılacaktır diyordu fakat bugün üçüncü gün yine cevap yok. Ben bunları arayıncada (0212 599 00 88-0850 333 77 64) müşteri temsilcisine bağlanıyordum. Biraz bekledikten sonra telefon kapanıyordu. En son dün artık şansıma yine aradım ve önümde bekleyen yoktu ve bağlandım. Bir kadın açtı telefonu. Bana e-mail adresimin onlarda olmadığını söyledi fakat ben tableti göndermeden kutunun içine internet sitelerinden indirdiğim arıza bildirim formunu doldurmuştum ve orada e-mail adresimi belirtmiştim. Neyse neden telefon numaramı aramadıklarını sorduğumda bana şirket olarak telefonlara geri dönüş yapmadıklarını söylemişlerdi. Tablet için 150 TL istediler ve tablet garanti kapsamından çıktı. 300 TL aldığım tablet belkide şu an satsam 200 TL yapmayacak bir cihaz için bu parayı ödemek bana enayilik gibi geldi ve kabul etmedim. Tablet pazartesi veya salı günü çıkış yapacakmış. 

Yukarıda Piranhanın kalitesiz servisini anlattım.Şimdi asıl olan konuya gelelim arkadaşlar bu tableti nerede tamir ettirebilirim. Telefoncular bu işten anlarlar mı? İnternette pekçok tablet tamir siteleri onlardan birini önerebilecek var mı? İnternetten 9'' tablet dokunmatik ekran araştırdım ve 75 TL ye buldum bunu tatktıracak birri bulsam bile fiyat 150TLye yakın birşey olur. Piranha teknik servisine yaptırmayı düşününcede internette teknik servis hakkında yazan bir dünya olumsuz yorum var. NE YAPACAĞIMI BİLEMİYORUM?

http://www.sanalpazar.com/9-Tablet-Dokunmatik-Ekran__isp9488331

Son Düzenleme: korkusuzmaraz ~ 13 Temmuz 2013 16:06
padisah
13-07-2013, 16:31   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Sanırım telefon tamircileri yapabilir bir telefon tamircisine göster yapabiliyorsa yapar yapamıyorsa bilgisayarcılara sor belki onlar yapar.

korkusuzmaraz
14-07-2013, 12:31   |  #3  
korkusuzmaraz avatarı
OP Yıllanmış Üye
129 mesaj
Alıntı: padisah  
Sanırım telefon tamircileri yapabilir bir telefon tamircisine göster yapabiliyorsa yapar yapamıyorsa bilgisayarcılara sor belki onlar yapar.

Bilgisayar ve telefon tamircilernin yapabileceğini pek sanmıyorum. Çünkü dokunmatik ekranı takarken ekrandaki pinle ankartın pininin uyumlu olması gerekiyor. Yapsa bile tabletin eskisi gibi olacağı meçhul aynı zamanda masrafda garanti servisinin istediği parya yaklaşır. Tablet şu anda garanti servisinde anlaşlan 150TL yi servise ödemeliyim.

0nurKavak
14-07-2013, 16:16   |  #4  
0nurKavak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
164 mesaj

Aynı tablet aynı sorun bendede vardı. Birkere sana şunu söyliyim müşteri hizmetlerine hayatta ulaşamazsın, Mail atıyorsun sana bir numara veriyorlar takip et bu numarayı cevaplanıcak der gibi ama öyle bişi hiç bir zaman olmadı. En sonunda satın aldığım Electro World e götürdüm. 2 yıl garantisi var dimi sonuçta Adam bana hasarın fiyatı 120 tl dedi buyrun dedim şaka mı yapıyorsunuz dedim. Kullanıcı hatası olduğu içinmiş falanmış dedi. 120 tl ye bir 80 tl koy 7" ekran 200tl lik kral tabletler var hemde klavyesi şusu busu var.

Piranha gibi berbat bir markayı seçtim sizlerde sakın böyle bir markaya güvenmeyin

Qromodynmc
14-07-2013, 19:30   |  #5  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

İşin özü sadece Pirannha değil,Ucuza satılan tabletlerin hepsi böyle,Hiçbiri Sağlam bir marka değil,Nede sağlam bi servis altyapıları var,Eğer Tablet alınacaksa daha bilindik firmalar tercih edilmeli,Asus,Samsung,Apple vs gibi. Ucuz etin yahnisi kara olur diye boşuna dememişler .

Qromodynmc bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
korkusuzmaraz
16-07-2013, 19:41   |  #6  
korkusuzmaraz avatarı
OP Yıllanmış Üye
129 mesaj
Alıntı: 0nurKavak  
Aynı tablet aynı sorun bendede vardı. Birkere sana şunu söyliyim müşteri hizmetlerine hayatta ulaşamazsın, Mail atıyorsun sana bir numara veriyorlar takip et bu numarayı cevaplanıcak der gibi ama öyle bişi hiç bir zaman olmadı. En sonunda satın aldığım Electro World e götürdüm. 2 yıl garantisi var dimi sonuçta Adam bana hasarın fiyatı 120 tl dedi buyrun dedim şaka mı yapıyorsunuz dedim. Kullanıcı hatası olduğu içinmiş falanmış dedi. 120 tl ye bir 80 tl koy 7" ekran 200tl lik kral tabletler var hemde klavyesi şusu busu var.

Piranha gibi berbat bir markayı seçtim sizlerde sakın böyle bir markaya gü

Alıntı: punisher123  
İşin özü sadece Pirannha değil,Ucuza satılan tabletlerin hepsi böyle,Hiçbiri Sağlam bir marka değil,Nede sağlam bi servis altyapıları var,Eğer Tablet alınacaksa daha bilindik firmalar tercih edilmeli,Asus,Samsung,Apple vs gibi. Ucuz etin yahnisi kara olur diye boşuna dememişler .

Bu konuyda her ikinize de katılıyorum. Fakat ucuz ürünün teknik servisleri kötü oluyor. Benim tableti defalarca düşürmeme rağmen hiçbirşey olmamıştı en son dokunmatik camını çatlatana kadar.

korkusuzmaraz bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
white_collar
01-08-2013, 14:02   |  #7  
white_collar avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

aynı sorun değil ama benimde aynı marka modelde olan tabletim açılmıyordu. garantiye gönderdik. geldi kontrol ederken kameranın bozulduğunu tespit ettik. şuan hala serviste. piranha almayın derim paraya kıyıp samsung, apple gibi güzel markalar alın.

verikurtarma06
28-03-2017, 10:26   |  #8  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
61 mesaj

Ankara profesyonel Laptop Tamiri  Saraç Bilişim olarak laptop tamir işlemlerini garantili ve uygun fiyatlar ile yapmaktayız.   http://www.laptoptamiriankara.net/    daha fazla bilgi için Tel: 431 01 44  Acil tel 0533 607 43 45