PirateBrowser 2 ayda 1 milyon kez indirildi!

CHIP Online
25-10-2013, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Engelleri aşan tarayıcı PirateBrowser, sadece 2 ay içinde önemli bir başarıya daha imza attı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/pir ... ndirildi_43309.html

Resimlerle: 10 alternatif tarayıcı!

Sansürlü siteleri aşmaya izin veren PirateBrowser, çıkışının iki ay sonrasında önemli bir başarıya ulaştı: Tarayıcı şu ana kadar 1 milyondan fazla kere indirilmiş bulunuyor.


PirateBrowser kullanıcılarının çoğunluğu, tahmin edebileceğiniz gibi onu dosya paylaşımı hizmetlerinden faydalanmak için kullanıyorlar. Pirate Bay'e göre siteye gelen tüm ziyaretçilerin yüzde 0.5'i PirateBrowser'ı kullanıyorlar. Bunun nedeni, bazı ülkelerde Pirate Bay'in engellenmiş olması ve siteye sadece çeşitli gizlilik araçlarıyla girilebilmesi.


PirateBrowser, Firefox 23'ü temel alıyor ve TOR istemcisi Vidalia ve FoxyProxy yardımıyla güvenlik engellerini aşmanızı sağlıyor. Ancak PirateBrowser'ın internette izinizi tamamen gizlemediğini söyleyelim. Pirate Bay'in açıklamasına göre PirateBrowser, sansürlü ve engelli sayfalara erişmenizi sağlayacak basit bir web tarayıcısı. Tarayıcı, şu an sadece Windows ve Mac'te çalışıyor; Linux sürümü ise yolda.


Bu arada Pirate Bay, yaptığı açıklamada PirateBrowser'ın internet sansürüne karşı açtıkları savaşta sadece ilk adım olduğunu söyledi.

Tüm Konu: PirateBrowser 2 ayda 1 milyon kez indirildi!

Resimlerle: 10 alternatif tarayıcı!

Kaynak: www.chip.com.tr