Piriform speccy değerler çok yüksek!

DEVRİ_ALEM
15-08-2015, 19:20   |  #1  
DEVRİ_ALEM avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Çok uzun zamandır oyunlarda aniden ve yaklaşık 500 ms süren fps düşmeleri oluyordu.(60 stabil giderken aniden 20'den tekrar 60'a tırmanmaya başlıyordu). Ekran kartımı yükselttim hala aynı sorun.Ramleri tarattım.16 hata buldu. Piriformla tarattım ve anakart yanıyor? Bu değer neyin sıcaklığıdır? Nasıl çözüm bulunur?

Sistem fotoda yazıyor.Değerlerde.Acil yardım

Sistem Bilgilerim
  • exper
  • Windows 10 Home 64-bit
  • Intel i7 4770
  • asus h81m-k
  • AMD msi r9 290
  • -bilmiyorum
  • Google Chrome
  • - Kullanmıyorum -
  • 8 GB
  • - Bilmiyorum -
  • - Tabletim yok -
  • Vodafone
okinkurt
15-08-2015, 23:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Eğer anakartıın ısı sensöründe problem yoksa çok fazla bir değer hatta yanabilir diğer parçalara zarar verebilir aldığınız yere götürün bir baksınlar garantiyede yollıyabilirsiniz.

okinkurt bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
DEVRİ_ALEM
16-08-2015, 00:01   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

Kuzey köprüsü buz gibi diyebilirim. Elimle elleyince ısı falan yok. Bu sorunu daha yeni farkettim. Pc 1 yıllık. Herhangi bir yavaşlığı yoktu. Sadece açılırken siyah ekranda fazla bekliyordu. Bende güvenilirlik izleyicisine baktığımda windows düzgün kapatılmadı hatası yazıyordu. Bu 1 yıldır canıma tak etti.Bende temizce bir format atıp w10 sl yükledim. Aynı windows hatası 2 gün geçmeden tekrar baş gösterdi.Bazı oyunlardada anlık fps düşüşleri oluyordu. Programı indirip sıcaklıklara bakayım dedim. Yani 1 yıldır 100 derece yazan yeri yeni farkettim. Şimdi garantiye yollayamam. Uzak.Sağda solda olan bilgisayarcılarada güvenemiyorum... aaah aahh

okinkurt
16-08-2015, 20:00   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Dediğim gibi eğer anakartda sorun varsa ilerde dahada kötüleşebilir ama sensörde bozuk olabilir her türlü garantiye yollamalısınız anlık fps düşüşüne gelirsek bunun bir sürü nedeni var hdd kaynaklı olabilir oynadığınız oyunun motorundan kaynaklıda olabilir özellikle unreal engine 3 kullanan oyunlarda anlık fps cakılmaları cok fazla oluyor.

DEVRİ_ALEM
17-08-2015, 14:22   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

Aynen unreal 3 motorlu bir oyun :D. Tavsiyenizi dinleyip garantiye götürmeyi bir deneyeceğim.