PLESK ve WIN SERVER 2003

recepcifter
10-10-2006, 06:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

arkadaşlar çözemediğim bi prob. var bir türlü anlıyamıyorum....plesk 7.5.6 kurdum...benim modemim routerlı ve atanan IP ler şoyle oluyor:
IP adresi 10.0.0.3
subnet mask 255.0.0.0
ağ geçidi: 10.0.0.2

pleskte 10.0.0.3 Ip ayarlı bir domain yarattım...diyelim domainim x.com ... ve dns ayarlarını otomatik yaptı plesk...

ben modemden ilgili port yonlendirmelerin hepsini yaptım...

ve nsleri de domaini aldıım şirketten yarattım ve nslerin Ip lerini kendi bilg.imin dış IP sine gore ayarladım... yani 88..... ile başlıyan... şimdi arkadaşlar sorun şurda:

ns2.x.com yazınca veya dier nsleri yazınca çıkıyor pleskin default page yazısı yani localime direk bağlanıyor burda bi sorun yok...aynı şekilde https://ns2.x.com:8443 yazıncada plesk giriş ekranı çıkıyor burdada sorun yok....aynı şeyler için IP mide yazınca çıkıyor..fakat arkadaşlar gel gelelim domaini yazınca hiç bişiy çıkmıyor...bunu farklı bilg.lerdende denettirdim ama bişiy olmuyor....her turlu domainin portunda da denedim yine olmuyor arkadaşlar ne yapmam gerek?....nerede yanlış yapıyorum...bildiim kadarı ile plesk dns leri doğru ayarlıyor...nerede yanlış yapıyorum?lütfen yardım....saygılarımla...

freekays
27-04-2007, 12:50   |  #2  
freekays avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
597 mesaj

arkadaş böyle bi açıklama yapmış..

serwer 2003

arkadaşım her şeyi bir kenara koyunuz.öncelikle yapmanız gerekenler pc'deki ağ bağlantılarımdaki
kartlara sabit bir ip atamalısınız.örn:192.168.1.10 255.255.255.0 alt ağ maskesi atamalısınız.
birde dns olarak 192.168.1.10 atayınız.sonra bilgisarayarım simgesine sağ tıklayıp özelliklere geli.oradan
bilgisayar adı olan yerde değiştir olan yerden öncelikle tümü(more) butonuna tıklayıp kendinize
bir domain belirleyiniz. ör: computer.com sonra uygulayınız.sonra yeniden başlatınız.sonra
sunucu yapılandırma sihirbazına geliniz.oradan zaten her şeyi otomatik olarak yapılandırıyor.sonra yeniden başlatınız.

kolay gelsin.

PcMaKeR
11-02-2008, 21:53   |  #3  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

plesk kuruyorsan şuna dikkat et.

server ip si ile internet ipsi aynı olmalı dns kurulu olmalı.

modem ip yi direk yönlendirmeli yoksa plesk domain adlarıyla bağlantı yaptırmıyor...