Plugin-container.exe Kaldırmak Faydalımı Olur?

chethin
14-12-2010, 20:00   |  #1  
chethin avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
185 mesaj

Plugin-container.exe nasıl kaldırabilirz ve kaldırdıktan sonra zararı olurmu firefoxda hız düşüklüğü yaşanırmı yardımcı olursanız sevinirm.

Son Düzenleme: chethin ~ 14 Aralık 2010 20:00
Mustafa@PC
14-12-2010, 20:12   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

:) Flash, Java vs 'siz bir tarayıcı yada internet düşünün...

Plugin-container.exe Firefox'un yeni nesil özelliği, özellik bazı eklentileri ayrı biçimde tutarak ani çökmelerde sadece eklentinin bağlı olduğu uygulamayı çöktürüyor, böylece tarayıcı çökmüyor...

Sonuç kaldırmayın, kaldıramassınız ;)

pc_manyak
14-12-2010, 20:13   |  #3  
Yıllanmış Üye
194 mesaj

Bu Dediğiniz Flash Player İşlemidir Kapatır Veya KAldırırsanız flash içerikleri oynamatamsınız.Yani Videoları fln unutabilirsiniz :D

Onuralp Yılmaz
14-12-2010, 21:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
922 mesaj

Sonlandırmaman faydalı olur yoksa flash oyun, video vb. çalıştıramazsın.

Serkan Karadaş
14-12-2010, 22:54   |  #5  
Serkan Karadaş avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 15
909 mesaj
Alıntı: chethin  
Plugin-container.exe nasıl kaldırabilirz ve kaldırdıktan sonra zararı olurmu firefoxda hız düşüklüğü yaşanırmı yardımcı olursanız sevinirm.

Chip Dergisi 12/2010 sayısında 159. sayfada tamda istediğin bu bilgi ipucu olarak okuyucuya sunulmuş. şahsen plugin-container.exe benim içinde bir kabustu.
Plugin-container.exe nin çalışmasını durdurduktan sonra tarayıcımın performansında azalma veya sayfaların görüntülenmesi, videoların oynatılması ve flash oyunlarda hiçbir sıkıntı yaşamadım, öneririm.

chethin
15-12-2010, 13:29   |  #6  
chethin avatarı
OP Yıllanmış Üye
185 mesaj

bilgi ipucunda Kapatmak için önce adres çubuğuna about:config yazın.

Sonra ipc yazıp filtrele deyin ve üstten ilk beş değeri tersine çevirin yani true‘lar false false‘lar ise true olsun.

dom.ipc.plugins.enabled.npswf32.dll – true     şeklindeki ifade,
dom.ipc.plugins.enabled.npswf32.dll – false    olacak… yazıyor.

ilk beş değer şöle oldu true false false false false bölede işlevini kaybedermi flash,java vs ?

Serkan Karadaş
15-12-2010, 16:11   |  #7  
Serkan Karadaş avatarı
Genel Denetmen
909 mesaj

benim tarayıcı ayarlarımı resim olarak aktarayım, hiçbir sıkıntı yaşamadığımı yineliyorum.
Aksine Plugin-container.exe nin verdiği sıkıntıyı üzerimden attım.

chethin
17-12-2010, 16:06   |  #8  
chethin avatarı
OP Yıllanmış Üye
185 mesaj

Bütün değerleri false yapmışşın flash ve java gibi uygulamalarda yavaşlama yada hata almıyormusunuz ozman serkanın yaptığı gibi Plugin-container.exe yi tarayıcı ayarlarından tümden falseleyelim.

Serkan Karadaş
18-12-2010, 20:46   |  #9  
Serkan Karadaş avatarı
Genel Denetmen
909 mesaj
Bütün değerleri false yapmışşın flash ve java gibi uygulamalarda yavaşlama yada hata almıyormusunuz ozman serkanın yaptığı gibi Plugin-container.exe yi tarayıcı ayarlarından tümden falseleyelim.
hayır, herhangi bir hata mesajı veya tarayıcıda ağırlık söz konusu değil.

klozet_kapagi
21-03-2012, 00:09   |  #10  
klozet_kapagi avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

ama nerdeyse firefox kadar ram yiyor. birinde firefoxum bayaa ağırlaştı. fare imleci kum saati yapıyor saatlerce. tıklamak fayda etmiyor. görev yöneticisinden bir baktım ki plugin-container.exe diye bir şey. firefoxum 200 mb yiyordu, bu exe ise 500 mb. iyice ağırlaştı bilgisayarım.şu güncellemelere sinir oluyorum. ağırlaştırmaktan başka bir şey yapmıyorlar.

bu arada filtreye dom.ipc .... ismi yazdım ama sadece ...enabled ile biten geldi. diğer sonu dll ile bitenler görünmedi. ben de filtre değil de listeden baktım. dom.ipc.plugins... ile başlayan 6 tane  isim buldum. ama chip dergisinin resmindeki gibi değildi isimleri. bu altısını da false mi yapacam?
listedekiler şunlar:
dom.ipc.plugins.enabled
            "          .java.enabled
            "          parenttimeoutsecs
           "           processlaunchtimeoutsecs
            "           timeoutsecs
dom.ipc.processcount

Son Düzenleme: klozet_kapagi ~ 21 Mart 2012 00:37
xteam
06-07-2012, 02:27   |  #11  
xteam avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
197 mesaj

Kardeş plugin-container ı ve virus taramayıda devre dışı bırak zaten virus filan bulduguda yok firefox hızlanır...

Son Düzenleme: xteam ~ 06 Temmuz 2012 02:29