Plugin Jarı Nasıl Editlenir Bilen Varmı

Blondie88
10-08-2018, 17:37   |  #1  
Blondie88 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Öncelikle merhaba. Minecraft adlı bir oyunda sunucular için plugin indirmek gerekiyor. Fakat indirdiğim pluginleri nasıl editlerim bilmiyorum. Biraz araştırma yaptım ve jd-gui ve eclipse adlı iki programı keşfettim. İlgili videolar izleyerek nasıl yapacağımı anlamaya çalıştım fakat bazı yerlerde tıkandım. Bu kısımları yazacağım. İlk önce jd-gui adlı programla pluginin kodlarına ulaştım ve saveall ile belirlediğim klasöre kaydettim yeni bir PluginAdı.jar.src isimli winrar dosyası oluştu. Daha sona eclipsede new java project bastım. Orada bir isim istiyordu bende yukarıda oluşturduğum winrar dosyasının adını koydum fakat sadece PluginAdı şeklinde jar.src eklemeden. daha sonra new package oluşturmaya çalıştım fakat izlediğim videolarda hepsi farklı bir şey giriyordu bende rastgele yazdıklarından birtanesini girdim. Daha sonra PluginAdı isimli bir class ekledim. Sonra ilk başta oluşturduğum dosyaya sağ tıklayıp build path yazan yere ardından da Configure Build Path yazan yere tıkladım. Bir sayfa açıldı. Orada videolarda gördüğüm gibi libraries yazan yere tıkladım fakat orada alt alta 2 klasör vardı bunların ismi modulepath ve classpathdı. Videolarda librarieste sadece JRE Sysetem library [JavaSE-1.7] isimli klasör vardı. Bende rastgele classpath dosyasına basarak add external jars yazan yere bastım oradan spigot jarını seçtim. Sonra javadoc locationa girdim fakat izlediğim her videoda oraya da farklı şeyler yapıştırıyolardı. Lütfen bu program nasıl kullanılır bilenler yardımcı olabilirlermi bir de new package - libraries - javadoc location (javadoc location path istiyor) adlı yerlerde ne yapmalıyım bunları da belirtebilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler.