Pokémon

CU_GS7
19-01-2007, 19:59   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6,371 mesaj
burakesan_1993
arkadaşlar bu pokemon mudur nedir küçük çocukları etkilio.mesela bi çocuk (küçük bi çocuk) kendini çarizart zannedio ve kendini aşağı atıo babasıda kendini atıo.çocuk adamın üzerine düşüo.adamın kaburgalar kırılıo.yane bu pokemon iyi bir şey değil (küçük çocuklar için geçerli).
Oyuna baktım beyendim güzelmiş paylaşım için sağol .
Yanlış bir genelleme..
Eğer dediğin doğru ise bütün çizgi filmler kaldırılmalı..Hepsinde bu tarz olağanüstü durumlar var..
Örnek veriyim..
Tom ve Jerry..Jerry, Tom'un kafasına balyozla vuruyor..Tom bi anda eziliyor,2 saniye sonra düzeliyor..
Bunu gören çocuk,arkadaşının kafasına balyozla vurabilir,çünkü nasılsa 2 saniye sonra düzeliyor,bir şey olmamış gibi devam ediyor hayat..

Çizgi filmler kaldırılmamalı,Pokemon'da da çocukların gelişimine yönelik nitelikler var..
Sadece ebeveyn tarafıondan bilinçlendirerek çocuklara çizgi film izlettirilmeli..
Camdan atlayan çocuğa babası olayı önceden anlatmış olsa çocuk atlamazdı..Bu durumda suçlu Pokemon değil,babadır..

theironman
24-01-2007, 12:43   |  #27  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
burakesan_1993
arkadaşlar bu pokemon mudur nedir küçük çocukları etkilio.mesela bi çocuk (küçük bi çocuk) kendini çarizart zannedio ve kendini aşağı atıo babasıda kendini atıo.çocuk adamın üzerine düşüo.adamın kaburgalar kırılıo.yane bu pokemon iyi bir şey değil (küçük çocuklar için geçerli).
Oyuna baktım beyendim güzelmiş paylaşım için sağol .
Kendini charizard (bir ejder) zanneden bir çocukta 5. kattan uçmaya çalışmıştı. Bu haberler geliyordu o zamanlar, çünkü çok rağbet görüyordu. Pokemon'un bence o yönden bir zararı yoktu; zararının olduğu tarafları ise para yönündendi. Mesela kartları bir ara bayağı ünlenmişti, çocuklar onları almak için avuç dolusu para harcarlardı.

Öyle şiddete özendiren bir yanı da olmadığına göre Pokemon'u eleştirmenin bir mantığı yok. Zaten devri kapanalı çok oldu.