pop up engelleyici önerisi

askinda
14-03-2010, 21:23   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
90 mesaj

arkadaşlar bildiğiniz kullandığınız bir pop up engelleyicisi var mı? ad muncher kullanıyordum memnundum ancak 30 günlük kullanım süresi doldu. internet explorer 8 kullanıyorum işletim sistemim win7
Bu arada firefox kullan diye öneri vermeyin. firefox sevmiyorum.
üç dört tane ücretsiz olan kurup yükledim ama pek verim alamadım.
ilginçtir bazı programlar explorerin açılmasını bile engelliyor...

Son Düzenleme: askinda ~ 14 Mart 2010 21:46
Nicoll
14-03-2010, 23:13   |  #2  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj
Alıntı: askinda  
arkadaşlar bildiğiniz kullandığınız bir pop up engelleyicisi var mı? ad muncher kullanıyordum memnundum ancak 30 günlük kullanım süresi doldu. internet explorer 8 kullanıyorum işletim sistemim win7
Bu arada firefox kullan diye öneri vermeyin. firefox sevmiyorum.
üç dört tane ücretsiz olan kurup yükledim ama pek verim alamadım.
ilginçtir bazı programlar explorerin açılmasını bile engelliyor...
Aşağıdaki linkten IE7Pro isimli eklentiyi indirip kurunuz. Adındaki IE7 ibaresine takılma IE8 ile tam uyumlu. Popupları engelliyor, birsürü gelişmiş özellik ekliyor. Ayrıca cok güzel bir indirme yöneticisi var. Sayfaları çok iyi kalitede resim olarak kayıt edebiliyor vs. Beklediğinden faydalı birşey yani.

http://www.ie7pro.com/

Firefox olsaydı daha üstün özelliklere sahip iki eklenti önerecektim ama neyse...

askinda
14-03-2010, 23:36   |  #3  
OP Üye
90 mesaj

Bu da tamolarak açılan sayfaları engellemedi ama teşekkür diğer özellikleri iyimiş.

Nicoll
15-03-2010, 01:07   |  #4  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj
Alıntı: askinda  
Bu da tamolarak açılan sayfaları engellemedi ama teşekkür diğer özellikleri iyimiş.
Varsayılan olarak pencere engelleme aktif olmayabilir... Onun ayarlar/seçenekler gibi bir kısmı olmalı oradan pop-up veya istenmeyen pencereler diye işaretli olduğuna emin ol... çok kapsamlı ayarları var... Ayrıca yapmadıysan IE8'in seçenekler kısmından güvenlik seviyesini yükselt...

Yine olmazsa seni Firefox 3.6 kurmaya ve NoScript isimli eklentisini kurmaya davet edeceğim. O zaman emin ol istenmeyen pencereleri unutursun...

samettamer
17-03-2010, 11:40   |  #5  
samettamer avatarı
Üye
52 mesaj

Google Chrome da o özellik kendinde mevcut istersen onu yükleyip bi deneyebilirsin.

perfect life
17-03-2010, 18:53   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
799 mesaj
Alıntı: samettamer  
Google Chrome da o özellik kendinde mevcut istersen onu yükleyip bi deneyebilirsin.
Bende tam onu önerecektim Google Chrome kendi bünyesinde popup engellyicisi bulunduruyor.Deneyebilirsin.

askinda
18-03-2010, 20:57   |  #7  
OP Üye
90 mesaj

sağolun chrome plus çıkmış gayet iyi