portların açık bulunması normal mi?

HPQ-User
31-10-2008, 11:23   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

router sormuş:
arkadaşlar ben torrent indiriyorum..utorrent programı ile.daha verimli kullanmak için ayrı bir port AÇMADIM.ama bi keresinde network ok yazığ yeşil işareti çıkmıştı port açmadığım halde..genelde kırmızı ve sarı oluyor utorrentteki network işaretim.ben rahat edemedim port scan yaptım.advanced port scanner ile taradım ilk 4 tane açık port buldu 80. vs..sonra ertesi gün yine taradım bu sefer başka sadece 2 port buldu.136 ve 445 .. diğer portlar kendiliğinden kapanmış..tpsnetsecurity sitesinden yaptığım taramada ise ftp hhtp ve telnet in danger (open) şeklinde gösteriliyo..ben anlamadım şimdi ben güvendemiyim.bu portların açık bulunması son derece normal mi?torrent indirmek riskli mi ? arkadaşlar lütfen yardım edin

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
zyxel modem

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; FDM)

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 31 Ekim 2008 12:33
Kapalı Hesap (34907)
31-10-2008, 11:36   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

lisanslı proğram,yazılım Dosya paylaşımı,yasal değildir., torrent indirmek risklidir.,size ve torrent indirmek isteyen arkadaşlara tavsiye etmiyorum .illaki kullanmak istiyor iseniz güçlü güncel güvenlik ve virüs proğramına sahip olmalısınız.ki güvenlik ve virüs proğramlarıda izin vermeyecektir.

Banned
31-10-2008, 11:38   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

internetten ne indirirsen indir en basitinden bir resim o bile tehlikledir arkadaşım güvenli diye bir şey yok bu ortamda.senin yapman gereken indirdiğin yerlere dikkat etmek(önüne gelen yerden indirmemek)ve indirdiğin herşeyi önce bir taramak.ama sakın trojan remover ile tarama bir dosyayı açmadan taratayım dedim komple sildi.portlarını eğer üye olduğun bir torrent sitesinden indirme yapmıyorsan kapatmalısın.bu tür üyelikli torrent sitelerinde açman gerekiyor.güvenliğin açısından bu önemli.sana benimde bu forumda bir arkadaşımızın tavsiyesi ile indirip kullandığım programı veriyorum.linke tıklarsan hem programı hemde nasıl kullanacağını okursun.anlamadığın bir yer olursa buraya yaz yardımcı olurum.