power point sunusunun altina nasil şarki ekleyebil

DEMETFARUK
16-03-2007, 20:52   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

power pointte slayt yapiyorum bir türlü şarki ekleyemiyorum nasil yapabilirim acil yardim bekliyorum

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 11 Nisan 2007 09:05
masterofdeath
16-03-2007, 21:24   |  #2  
Yeni Üye
48 mesaj

ekle diyip flim ve sesler i tıkla sora dosyadan şarkı al koymak istediğin şarkıyı bul eç de ekle

sgungul
16-03-2007, 21:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
215 mesaj

Powerpoint programında sunumun içine nasıl müzik gömülür onu anlatmaya çalışacağım, öncelikle powerpoint’e müzik eklemek ile müzik gömmek arasındaki farkı söylemekte fayda var, sunuma müzik eklemek aslında fazla bir şey ifade etmez çünkü hazırladğınız sunumu başkasına gönderirken müzik dosyasınıda ayrıca göndermeniz gerekir yani 2 dosya gönderirsiniz(powerpoint dosyası ve ses dosyası) fakat müziği içine gömerseniz ses dosyasını göndermenize gerek kalmaz sadece powerpoint sunumunu gönderirsiniz ve sesli olarak sunumu izlerler.

Powerpoint programının içine müzik gömmek için bilinmesi gereken en önemli şey ses dosyasının WAV uzantılı olmasıdır, yani çok kullandığımız MP3’ler powerpoint sunumunun içine gömülmez(yanlış anlaşılmasın eklemekten bahsetmiyorum), gömmek için “wav” uzantılı ses dosyası olması gerekmektedir ya da MP3’ler bir dönüştürü ile wav’a dönüştürülüp gömülmesi gerekir.

Bunu dedikten sonra isterseniz başlayalım

Öncelikle “araçlar(tools)” girerek aşağı doğru açılan menüden “seçenekler(options)” seçelim.

Açılan pencereden “Genel(general)” girerek “KB” önündeki sayıyı yükseltelim, bu değer içine gömeceğimiz ses dosyasının(wav) limitini gösteriyor, ekleyeceğimiz ses dosyasını örneğin 10MB ise buraya 10.000KB yazmamız gerekli, işlem bittikten sonra “tamam(ok)” ile kapatın pencereyi.

Şimdi “Ekle(insert)” , "sesler ve klipler(movies ans Sounds)" takip ederek "dosyadan ses(sound from file)" seçin.

Ses dosyasını seçin, unutmayın WAV olmalı…

Dosya eklendikten sonra karşınıza bir pencere gelir, “otomatik olarak(Automatically)” seçin

Ses dosyasını ekledik ve slaytın ortasında bir sarı çan şeki çıktı, üzerine gelin ve sağa basın,açılan menüden “Animasyon(custom animation)” girin

Sağ tarafta açılan animasyon penceresinden eklediğimiz ses dosyasının üzerine gelip sağa basın ve efekt seçenekleri(effect options) girin.

Burası önemli bir nokta aşağıdaki resimde kırmızı kare içine aldığım yerdeki “sonra(after)” yazan yere tik koyun ve ordaki boşluğa sunumunuzun toplam slayt numarasını yazın, yani sunumunuz 40 slayt ise toplam oraya 40, 856 slayt ise 856 yazın böylece eklenen ses dosyası hiç durmayacak ve toplam slayt sayısı sonuna kadar çalmaya devam etcek(bunun hakkında sıkıntı çekenler oluyordu)

Son olarak sarı çan işaretinide saklamak için şunu yapın, yukardaki “ses ayarları(sound settings)” sekmesine girdikten sonra aşağıdaki resimde işaretlediğim, “hide sound icon” ile başlayan cümlenin başındaki yere bit tik koyun ve tamam diyip kapatın.

Aslında ses dosyasını gömmekten biraz fazlasını yaptık ama hepsi birbirine bağlı şeyler, ses dosyasını ekle ile ekledikten sonra sesin hiç kesilmemesi için toplam slayt numarasını yazdık ve böylece müziğimiz sunumun sonuna kadar çalmaya devam etti ayrıca görüntüyü bozmaması açısından sarı renkli çanı sakladık.
Kolay Gelsin

DEMETFARUK
16-03-2007, 21:33   |  #4  
OP Yeni Üye
34 mesaj

cok tessekür ederim yardimin için bendeki bir mp3 dosyasini nasil waw yapacagim peki

can_bey_81
16-03-2007, 21:48   |  #5  
Yeni Üye
33 mesaj

......

Son Düzenleme: can_bey_81 ~ 10 Kasım 2008 18:11
DEMETFARUK
16-03-2007, 21:51   |  #6  
OP Yeni Üye
34 mesaj

ya bu power pointten üzerine müzik eklemek nekadar zormus ya daha kısa ve öz anlatacak bi arkadas yokmu bide ekledigim bi waw dosyası bütün resimlerde calıcak degilmi

sgungul
16-03-2007, 21:58   |  #7  
Yıllanmış Üye
215 mesaj

Blaze Audio Wave Creator 3.2.9 veya Cool MP3 Converter 1.86 var inndir.com dan shareware kullanımlarını ındırebilirsin. eger sorun ıkarsa yıne de yardımcı olmaya calısırım.. Görüşmek uzere

sgungul
16-03-2007, 22:08   |  #8  
Yıllanmış Üye
215 mesaj

yukarıdakı acıklamarı dinkatlice uygularsan waw dosyan butun bir slayt boyunca devam eder.sunu yu cd ye kaydetsen bile waw dosyan nı ayrıca ıcıne atmana gerek yok.

DEMETFARUK
16-03-2007, 23:21   |  #9  
OP Yeni Üye
34 mesaj

ya bide slaytlar gecerken arkada bos beyaz arka plan geciyor ben direk resimden resime gecsin yani arka planda sıradaki resim olsun istiyorum peki bunu nasıl yapabilirim yardimlarin için cok cok tşkler

sgungul
22-03-2007, 20:15   |  #10  
Yıllanmış Üye
215 mesaj

1- Eger slaytların arasına bos slayt lar atmadıysan boyle birşey yapması imkansız.

2- slaytların arkaplan rengin den yapabilir.

3- pc donanımında yetersiz olabilir.

ndemren
03-04-2007, 16:00   |  #11  
Taze Üye
2 mesaj

Merhaba
Bu wav dosyaları çok büyük oluyor.Bakıyorum da bir pps dosyası 1mb oluyor ama içinde tam bir şarkının tamamı var.Bu wav dosyaları nasıl bu kadar küçültülebiliyor.Zira 3mb lık bir mp3 dosyasını wav'a çevirince dahada büyüyor.Bu konuda ne yapabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.
ndemren

sgungul
10-04-2007, 17:56   |  #12  
Yıllanmış Üye
215 mesaj

wav dosyaları buyuk olur gunumuzde kullanılan muzik cdlerinin uzantıları wav dır ve 17-18 sarkı alır. kısaltman ıcın mp3 veya wav dosyalarını kesmen gerekir. wav dosyaalrını sıkıstırırsan mp3 olur. Bu durumda wav dosyalarına yapacak pek birşey kalmıyor.

Kolay gelsin

ndemren
11-04-2007, 01:08   |  #13  
Taze Üye
2 mesaj

sgungul
Yanıtın için teşekkür ederim.Benim derdim PPS dosyalarına konan wav müzikleri.Nasıl oluyorda MP3 yapmadan küçültülebiliyor.Anladığım kadarıyla ses kalitesiyle oynanıyor bildiğin bir program varmı?Küçültmek için. Yanıtın varsa sevinirim.Slmlar...

i.bilyay
12-04-2007, 15:07   |  #14  
Taze Üye
1 mesaj

MERHABALAR BEN BURADAN SUNUYA MÜZİK EKLEME İLE İLGİLİ BİLGİLERİNİZİ OKUDUM. BEN SUNUYA MÜZİK EKLİYORUM AMA SİZİN YAPTIĞINIZ GİBİ DEĞİL. BENİM SORUNUM SUNUYA MÜZİK EKLENİNCE DOSYAM ÇOK BÜYÜYOR VE MAİL İLE GİTMİYOR. SİZİN ANLATTIĞINIZ GİBİ EKLEDEN YAPINCA DA DOSYA BÜYÜMÜYOR VE GİDİYOR AMA GİTTİĞİ YERDE MÜZİK ÇALMIYOR. YANİ MÜZİĞİ SADECE İŞLEM YAPILAN PC'DEYKEN ÇALIYOR. BEN İLK ÖNCE WINAMP'DAN MÜZİĞİ WAV FORMATINA DÖNÜŞTÜRÜYOR VE DOSYAMI AÇTIĞIMDA YUKARIDA GÖRÜLEN BAŞLIKLARDAN SLAYT GÖSTERİSİ KISMINDAN SLAYT GEÇİŞİNİ SEÇİYOR VE BURADAN MÜZİK EKLİYORDUM AMA DEDİĞİM GİBİ DOSYA ÇOK BÜYÜYOR VE MAİL İLE YOLLANAMIYOR. BU DOSYAYI BÜYÜTMEDEN MÜZİK EKLEMENİN YOLU YOK MU?

microshade
20-08-2007, 11:41   |  #15  
Taze Üye
2 mesaj

Burası önemli bir nokta aşağıdaki resimde kırmızı kare içine aldığım yerdeki “sonra(after)” yazan yere tik koyun ve ordaki boşluğa sunumunuzun toplam slayt numarasını yazın, yani sunumunuz 40 slayt ise toplam oraya 40, 856 slayt ise 856 yazın böylece eklenen ses dosyası hiç durmayacak ve toplam slayt sayısı sonuna kadar çalmaya devam etcek(bunun hakkında sıkıntı çekenler oluyordu)

aşağıdaki resim aşağıda yok :)) dolayısıyla beceremedim :(((

negroo
13-11-2007, 01:06   |  #16  
Taze Üye
7 mesaj

Waw dosyaları'Nın boyutunu küçültmek için Acoustica MP3 Audio Mixer v.2 programı kullanabilirsiniz.Adı'nın "mp3" olduğuna bakmayın,waw'ın boyutunu da küçültüyo.22.7 Mb'lık bi şarkıyı 3 Mb'a kadar küçültebiliyo.Türkçe yamasını da kurarsanız,sorun yaşamadan programı kullanıp waw dosyalarını küçültebilirsiniz.Ben bu şekilde yapıyorum.

hitman_34
11-09-2008, 10:32   |  #17  
Taze Üye
5 mesaj

Elinize sağlık