Powerpoint Müzik Eklentisi

mschumi
08-12-2006, 13:09   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

Arkadaşlar Merhaba
Bir Sunu hazırladım ve sunuya kendi bilgisayarımda olan bir müzik parçası koydum.
Gönderdiğim kişide sunu gösterilirken müziğin de çalması için ne yapmam gerekir.
koyduğum müzik dosyasını sunuyla birlikte göndermeden ?

Bana gelen powerpoint dosyalarında arka fonda müzik çalıyor.
ktıştırılmış dosya işlemleri gibi birşeyler duydum ama yapamıyorum.
Lütfen bana bu işin yapılış adımlarını yazar mısınız?

Şimdiden teşekkür ediyorum

TuncaBozkurt
08-12-2006, 17:12   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

şu adımları uygulayabilirsiniz:
1.bir adet rar arşivi, sıkıştırılmış klasör ya da zip arşivi oluşturun(illa sıkıştırılmış olması gerekmez.normal klasörle de olabilir.ama daha az yer kaplaması açısından bunu tavsiye ederim)
2.bu arşive sununuzu ve sununuza koymak istediğiniz müziği koyun.
3.powerpoint içinden eski seçtiğiniz müziği slayttan silin ve sunu ile aynı arşivdeki müzik dosyasını koyun.
4. www.rapidshare.com benzeri bir dosya depolama sitesine dosyayı upload edin(özel bilgiler yoksa.özel bilgi varsa mail ile gönderin)

hatib
21-03-2007, 14:25   |  #3  
Yeni Üye
44 mesaj

Hazırladığın müzikli slaytı, göndereceğin kişilerinde müzikli olarak izlemesini istiyorsan slayta eklediğin müziğin wav formatında olması gerekli.
Slayt Gösterisi menüsünde Slayt Geçişi seçeneğini tıkla.Sağ alt ekranda yer alan Ses kutusunun sağındaki oku tıklayıp en altta bulunan diğer ses bölümünü seç.Pc'inde kayıtlı olan wav formatlı müzik dosyasını seçmen yeterli.Ayrıca Sonraki Sese Kadar Dön bölmesini tıklarsan eklediğin müzik dosyasının süresi kısa bile olsa slaytın sonuna kadar çalar. kolay gelsin