PowerPoint

Ghostman_TR
28-02-2007, 19:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Slm arkadaşlar ben bir powerpoint sunusu yaptım ve bu sunuda müzik çalmak istiyorum fakat bu sesi hem sunuya gömmek hemde slayt gösterisi haline getirince kendi kendisine çalmasını istiyorum....

Dosyadan ses ekleyince sunuya gömmüyor...

Yardım ederseniz sevinirim...

Son Düzenleme: Ghostman_TR ~ 02 Ağustos 2007 22:01
BOOMFUNKMCS
06-03-2007, 21:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

http://img526.imageshack.us/img526/1661/frame16gw1.gif

sonerbey
11-03-2007, 19:53   |  #3  
Taze Üye
19 mesaj

nero programını kullanırsan sorunun çözülür.

hatib
21-03-2007, 12:32   |  #4  
Yeni Üye
44 mesaj

öncelikle ekleyeceğin ses dosyasının wav formatında olması lazım.Slayt gösterisi menüsünden slayt geçişini seç.Ayrıca Görünüm menüsünden slayt sıralıyıcısını seçsen kolaylık olur.Listeden birinci slaytı bir kere tıklayarak seçili hale getir.Böylece eklenecek müzik slaytın başından itibaren çalmaya başlar. sağ tarafdaki  slayt geçişi menüsünün  altında yer alan geçişi değiştir bölümünün altında bulunan ses kutusundaki seçme okunu tıkla.Listenin en altındaki diğer sesi seç.Bilgisayarında kayıtlı wav formatındaki ses dosyasını seç ve hemen altta yer alan sonraki sese kadar dön bölümünü mutlaka işaretle ve tüm slaytlara uygula butonunu TIKLAMA. yanlışlıkla bu butonu tıklarsan her slayt geçişinde müzik baştan başlar. Kolay gelsin

khan06
26-03-2007, 11:27   |  #5  
Taze Üye
7 mesaj

bende powerpointte mailde gelidigi direk acılmasını istiyorum o sekile nasıl ceviricem acaba.(sunuyu hazırladıktan sonra)

Özalp
26-03-2007, 12:00   |  #6  
Yıllanmış Üye
139 mesaj
khan06
bende powerpointte mailde gelidigi direk acılmasını istiyorum o sekile nasıl ceviricem acaba.(sunuyu hazırladıktan sonra)
Sunuyu hazırladıktan sonra "farklı kaydet"e bas ve oradan kayıt türünü "powerpoint gösterisi" olarak seç. Kolay gelsin.

Nazun
13-07-2007, 00:05   |  #7  
Taze Üye
5 mesaj
Özalp
Sunuyu hazırladıktan sonra "farklı kaydet"e bas ve oradan kayıt türünü "powerpoint gösterisi" olarak seç. Kolay gelsin.
teşekkür ederim. 1 saattir uğraşıyordum. ama, dikkatten kaçıyor bazen. farklı kaydet diyordum. çubuğun sadece görünen kısmına bakıyormuşum.Oha!
uyarınızla alta doğru gidince gördüm.Alkış

ermansr
13-07-2007, 01:01   |  #8  
Yıllanmış Üye
170 mesaj

ben de bir yöntem eklemek istiyorum sunuda ses simgesini kaybetmek hakkındaki soruya. Ses Simgesinin üzerine gelip sağ tıkla. Ses Simgesini düzenle var. Onu tıklayınca "sunu boyunca gizle" var. tıklarsan slayt gösterisinde simge gözükmez.

CepyeriCOM
02-08-2007, 14:52   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

PowerPoint gösterilerini nasıl Video olarak kaydedebilirim?

Geovid Presentation to Video Converter diye bir program buldum fakat bu program ile Video yaptıgımda demo oldugu için reklamları çıkıyor, birde ben 5.6 sürümünü buldum şuanda 3.1 seriali var ama 3.1 versionunu bulamadım :)

POwerPoint ile başka bir tool kullanmadan Video oluşturabilirmiyiz?

yuci81
05-08-2007, 00:25   |  #10  
Yıllanmış Üye
179 mesaj

Sesi başlatma ve durdurma seçeneklerini ayarlama
Ses dosyası yürütülürken veya duruyorken ayarları ayarlamak için, ses simgesini  tıklatın.
Animasyonlar grubunda, Animasyonlar sekmesinde, Özel Animasyon'u tıklatın.

Özel Animasyon görev bölmesinde, Özel Animasyon listesinde seçili sesin sağındaki oku tıklatın ve sonra Efekt Seçenekleri seçeneğini tıklatın.
Aşağıdakilerden birini yapın:

Sesin çalmaya ne zaman başlayacağını seçme

Efekt sekmesinde, Yürütmeyi başlat altında aşağıdakilerden birini yapın:

Ses dosyasını hemen başlatmak için Baştan seçeneğini tıklatın.
Ses dosyasını CD'de çalınan son parçadan başlatmak için Son konumdan itibaren seçeneğini tıklatın.
Ses dosyasını bir süre geçtikten sonra başlatmak için Başlangıç zamanı seçeneğini tıklatın ve saniye cinsinden gecikme süresini girin.

Sesin çalmayı ne zaman durduracağını seçme

Efekt sekmesinde, Yürütmeyi durdur altında aşağıdakilerden birini yapın:

Ses dosyasını fare bu slaytta tıklatıldığında durdurmak için Tıklatıldığında (varsayılan) seçeneğini tıklatın.
Ses dosyasının geçerli slayttan sonra durması için Geçerli slayttan sonra seçeneğini tıklatın.
Ses dosyasının birkaç slayt boyunca çalmayı sürdürmesi için Sonra seçeneğin tıklatıp dosyanın çalınacağı slaytların toplam sayısını girin.
Not   Ses dosyası, slaytların belirlenen görüntülenme süresi kadar uzun olmalıdır. Ses dosyasının süresini Ses Ayarları sekmesinde, Bilgi altında görebilirsiniz.

bu sayfanın en son bölümünde gerekli açıklamalar var