Print Spooler Service

memisayata
20-07-2006, 15:54   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

merhaba arkadaşlar

HP Prolant ML 350 server üzerinde windows 2003 server Standart Edi. kurulu ve terminal serverda kurulu makinada.

11 adet Thin Client server' a terminal server olarak bağlanıyor ve 2 adet yazıcı war bunlardan ortak çıktı alıyorlar.

2-3 gün içerisinde spooler service şişiyor galiba çıktı alamıyorum gönderiyo fakat yazıcıdan bişi çıkmıyor.

server üzerinden spooler service yi stop/star yapıyorum ve thin clientlerle tekrar bağlanıyorum servera yazılar herşey normal olarak çalışıyor....

Neden şişiyor veya neden böyle bi hata ile karşılaşıyorum...

Şimdiden herkese teşekür ederim

Kolay Gelsin...

ozgur_y
31-07-2006, 15:26   |  #2  
Yeni Üye
28 mesaj

Merhaba,

print spooler servisinin bulunduğu bulunduğu partition dolu yada dolmaya yakın olabilir. Prin spooler yazdırılacak belgeleri bu alanda tutar eğer yüklü yazdırma işleri varsa ve disk doluysa bu tip bir sorunla karşılaşabilisin.Ayrıca makina konfigurasyonu hakıında bilgi, service packler, kurulu yazılımlar hakkında da bilgi verirsen daha fazla yardımcı olabiliriz.

ozgur_y
31-07-2006, 15:32   |  #3  
Yeni Üye
28 mesaj

dostum bir de event loglarda hata varmı bakarmısın. Hata koduna göre çözüme daha rahat ulaşabiliriz. Sanki terminal sewrvisler ve perorman ile ilgili birşey olabilir gibi geliyor bana ama..... bakıcaz.  

kolay gelsinSoru

memisayata
08-08-2006, 16:29   |  #4  
OP Yeni Üye
25 mesaj

tşk ederim ilginiz için

hata mesajı :

iletişim penceri
başlık : spooler subsystem app
içerik baslık : spooler subsystem app encountered a problem and needed to close

içeik : this error occurred on 07.08.2006 at 18:37:00 /  "her 3 günde 1 bu hatayı veriyor "

plase tel microsoft about this problem
we have created an error report that you can send to help us improve
spooler subsystem app. we will treat this report as confidential and anonymous.

to see what data this error report contains , clich here :(

ozgur_y
11-08-2006, 10:09   |  #5  
Yeni Üye
28 mesaj

Selam, Microsoft'ta yaptığım bir araştırma sonu çözüm öneren bir makaleye ulaştım. http://support.microsoft.com/kb/324757/tr

umarım sorununu çözer.

kolay gelsin

mbolun
24-10-2008, 10:53   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

beyler aynı problem bendede var ve bu konuda yardımını zolursa sevınırım...

termınal serverda 20 adet user var ve bunlar remote ile baglanıp yazıcıyı kullanıyorlar ancak gunde 3 defa print spooler ı restart edıp kullanıcılar tekrar baglamak zorunda kalıyorum...

Ne cumartesı kaldı ne pazar yardımınız olursa dua edecem:) tesekkurler...