Problem nedir anlamadım?

omessiah
05-05-2007, 13:16   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
82 mesaj

Arkadaşlar yeni makine kurdum.Ekran kartım Palit 8600GT sonic.Fifa07 ve bir kaç oyun kurdum gayet normal çalışıyor.Ancak Cod 2 yi kurdum.Ekran gri.Yalnız COD2 yi install a değil kopyala yapıştır yaparak kurdum DVD ye öyle atılmış.Neyse ilk açışımda normal çalıştı ama sonraki açışlarımda aşağıdaki görüntü oluyor oyunda.

Yardımcı olursanız sevinirim.Mor Göz

Son Düzenleme: omessiah ~ 05 Mayıs 2007 15:39
chaosmaker
05-05-2007, 13:34   |  #2  
Yıllanmış Üye
250 mesaj

cod2 baya problemli bi oyun...
ben o oyun için 3 kere ekran kartı değiştirdim...

7600GT ile mis gibi oynuyorum;)

melihozturk
06-05-2007, 15:11   |  #3  
Yeni Üye
20 mesaj

kardesim ekran kartın biraz yeni bir ürün oldugundan ve yeni bir mimariye sahip oldugundan sorun yasaman dogal anlattıgın sey bir sürücü problemi. eger ekran kartının yanında verilen cd den kurulum yaptıysan o sürücüyü kaldır ve nvidia.com dan yeni indirdiğin sürücüyü kur. eger yine sorun devam ediyorsa ve ileride de orneğin bir kac ay sonra sürücü güncellediğinde de devam eder se bu ekran kartının oyun hareket motoruyla uyumsuzlugundan kaynaklanır. yapacagın bisey yok !!

Recep Baltaş
06-05-2007, 17:47   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Sorun bariz bir şekilde oyunu kopyalamanızdan dolayı kaynaklanıyor.

Kurulum yaparsanız sorun çözülür.

omessiah
06-05-2007, 19:55   |  #5  
OP Üye
82 mesaj
melihozturk
  kardesim ekran kartın biraz yeni bir ürün oldugundan ve yeni bir mimariye sahip oldugundan sorun yasaman dogal anlattıgın sey bir sürücü problemi. eger ekran kartının yanında verilen cd den kurulum yaptıysan o sürücüyü kaldır ve nvidia.com dan yeni indirdiğin sürücüyü kur. eger yine sorun devam ediyorsa ve ileride de orneğin bir kac ay sonra sürücü güncellediğinde de devam eder se bu ekran kartının oyun hareket motoruyla uyumsuzlugundan kaynaklanır. yapacagın bisey yok !!
Son kısmı anlamadım yapacağın birşey yok derken ekran kartı dandik mi diyorsun...Cevap veren herkese teşekkürler bu arada.

chaosmaker
06-05-2007, 23:06   |  #6  
Yıllanmış Üye
250 mesaj
omessiah
melihozturk
Son kısmı anlamadım yapacağın birşey yok derken ekran kartı dandik mi diyorsun...Cevap veren herkese teşekkürler bu arada.
ööle birşey demiyor onun dediği sadece uyumsuzluk...
cod3 de bööle bi sorunla karşılaşmazsın emin ol;)
cod2 de ati ekran kartlarının çoğu vpu recover sorunu veriyor ekran kartın mükemmel sakınha deiştiriyim deme bence parana biraz kıy ve 50YTLye orjinalini al;)

Recep Baltaş
07-05-2007, 00:24   |  #7  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Ben de ATI kullanamma rağmen COD2'de şimdiye kadar hiç VPU Recover almadım..

İlginç..