problem yedi beni

kalpsiz14
14-06-2015, 11:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

merhabalar masa üstü bilgisayarim var  win7  sistem kurulu

son 6aydir bilgisayarim  acildiginda maus ve klavye calismiyor bilgisayari  yeniden baslatiyorum calismalari icin bu seferde ya maus yada klavye görevini yapmiyor  Geräte-Manager  ile  etkisiz yap  tekrar aktif et  yapiyorum öyle calismaya basliyor  bunun sebebi ne olabilir  klavye kablo ile bagli mausta kablosuz usb ile bagli

padisah
14-06-2015, 17:41   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Bir ihtimal sürücü uyumsuzluğu olabilir.
Öncelikle bilgisayarı linux mint (başka bir dağıtımda olabilir) ile açıp klavye ve mouse çalışıyor mu kontrol edin.
Eğer çalışır durumda iseler format atarak sorunu çözmeyi deneyin.

kalpsiz14
14-06-2015, 19:21   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

""  Öncelikle bilgisayarı linux mint (başka bir dağıtımda olabilir) ile açıp ""    anlamadim nasil acmam gerekiyor linux mint      diye bisey duymamistim daha önce

daha aciklayici bir sekildem yardimci olursaniz   lütfenn    ayrica tskler cevabiniz icin

excel_mustafa
14-06-2015, 19:40   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,444 mesaj

biostan klavye ve farenin ps\2 veya usb ayarını yapmalısın.bilmiyorsan google da biraz araştır halledersin

padisah
14-06-2015, 21:01   |  #5  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: kalpsiz14  
"" Öncelikle bilgisayarı linux mint (başka bir dağıtımda olabilir) ile açıp "" anlamadim nasil acmam gerekiyor linux mint diye bisey duymamistim daha önce

daha aciklayici bir sekildem yardimci olursaniz lütfenn ayrica tskler cevabiniz

Bilgisayarına linux mint'i buradan indir ve infra recorder ile dvdye yaz. (İnfra recorder 2. sırada. http://www.programlar.com/egitim ... sil-yazabilirsiniz/)
BIOS'dan bilgisayarı dvd'den açılacak şekilde ayarla.
Yazdırdığın Linux Mint dvdsini bilgisayara tak ve bilgisayarı dvd'den boot et.
10'dan geri sayarken bir yön tuşuna bas ve sonra ilk seçeneği "start linux mint" enterla masaüstü gelince mouse çalışıyorsa masa üstüne sağ tıklayıp bir metin belgesi aç ve içine bir şeyler yazmayı dene.

Sorun çıkmazsa bilgisayarı sol alttaki menüden kapat. 
DVD'yi çıkartıp bilgisayarı aç.

Not: Linux mint'i bilgisayarına kurma!

Son Düzenleme: padisah ~ 14 Haziran 2015 21:05