Procapil Maddesi İle Saç Dökülmesi Tedavisi

webmasteryolcu
30-09-2013, 11:48   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
66 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2010

Saç Dökülmesi Tedavisi
Daha önceki bilgilerimizde saç dökülmesi sebebi ve dökülme türlerini aktarmıştık. Şimdi ise ülkemizdede en çok görülen dökülme türü olan genetik yani ailesel saç dökülmesi nasıl tedavi edileceğini göreceğiz. Genetik saç dökülmesi problemi erkeklerde %95 kadınlarda ise %60 oranında dökülmenin ana sebebidir.

Genetik saç dökülmesine DHT hormonu sebep olur
Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya çıkan sonuç ailesel saç dökülmelerinde en etkili madde DHT hormonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Saç dökülmesi tedavi sürecinde buna yönelik olarak ise dünyada bilimsel yönde kabul gören 2 madde vardır.

Procapil
Lütfen dikkat procapil bir ürün yada ilaç değil, ürünlerde kullanılan bilimsel maddedir. En başarılı ilaçta bile %5 oranında procapil kullanırlar. Procapil içeren bir ürün kulalndığınız DHT hormonunuz %92 oranında engelleyip dökülme durmaktadır.

Finasterid
Procapil'den önce tespit edilen bilimsel etken madde ise finasterid'dir %70 oranında başarı sağlayan bu madde bireylerde cinsel isteksizliğe neden olması nedeniyle procapil kadar önem arz etmez.

Saç Kalitesini Artırıcı Önlemler
Yukarda anlattığım olayı özetlemek gerekirse, procapil içeren güvenilir, bir sprey yada tablet ile DHT hormonunu baskılayın. Saç dökülmesi son bulacaktır. Yeniden saçların çıkması ve kaybedilen kaliteyi kazanmak içinse vitaminlerden yararlanacağız.

Biotin
Lütfen dikkat buda bir ürün değil maddedir. Fakat biotin adında yüzlerce ürün üretilmiştir. Orjinal hali B7 vitamini olan Biotin dökülmesi duran saçlarınızın çıkması ve daha sağlıklı, kaliteli ve güçü olmasını amaçlamaktadır.

Evet değerli arkadaşlar, öncelikle saç dökülmesine neden olan soruna bir son verip, sonrasında ise B7 vitamini ile kaybettiğimiz saç sağlığını geri kazanacağız.

Genetik Olmayan Diğer Saç Dökülmesi Tedavi
Erkeklerin %95'i genetik olup nadiren de olsa kansızlık, guatr, seboreik dermatit ve saç kıran gibi sorunlardan da saç dökülmesi yaşanır. Bunlar içinde bu sayfada saç dökülmesi tedavi yöntemleri aktarılacaktır.

Kaynak:https://www.sachastaliklari.com

Son Düzenleme: webmasteryolcu ~ 29 Mart 2017 21:28 Neden: