Profesyonel Oyun Yapmak [YARDIM]

jesst
10-07-2011, 12:43   |  #76  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
69 mesaj

Şanslısın dostum, tesadüfen buradayım daha dün çok büyük bir projeyi teslim ettim, tam aradığın adam benim ancak böyle bir program için 1 kısmı yabancı uyruklu birkaç arkadaşımı işe almam lazım sen ne yapmak istediğini söyle gerisi yeter bunun için stüdyo kurmak gerekiyor program bugünkü donanım için değil piyasaya çıktığı günkü donanım için yazılması lazım buda kart üreticilerinden henüz piyasaya çıkmamış kartların test amaçşı alınmasıda gerektiriyor griklerin 3d ve gerçekci olabilmesi için en üst kalite de yeniden fotoğraflama yapmak lazım ayrıntıya girmeye gerek yok dediğin nitelikte bir oyun için farklı tipte kişilerden oluşan yaklaşık 20 kişilik kadro ve son sistemden de ileri donanım lazım bu kalitede ki insanların yıllık gelirlerini de düşündüğün zaman 1 yılda bitecek proje için 2 milyon dolar peşin ayda 1 milyon ödeme toplam 10 milyon dolar para lazım iş bittiğinde beğeneceğinden eminim beğenmezsen işçilik ücretlerini iade ederiz sen hazırsan ben de hazırım

berkcan_0
10-07-2011, 13:20   |  #77  
Yıllanmış Üye
1,153 mesaj

siz flash oyun yapımından başlayın:D

Beqora
12-07-2011, 04:36   |  #78  
Yeni Üye
31 mesaj

Öncelikle oyun yappmak zor istir.Ve birden örenilecek kadar basit deqildir sen diyorsun ki, uzman alcaz gta 4 yapcaz bikere türkiyede oyle uzman olsaydı gta4 türkiye çoktan çıkardı para dert deqil diyorsun en az 100-200 milyar lazımdır ortalama (abartma Yoktur arastırın konusun !) çünkü once o oyunu mpli yapcaksan o kadar pahalı olur once oyunu offical yapmalısın sonra oyun un dikkat çekmeli ki, devam etmen için ilhamın gelsin  oyunu lisanslı yapma eqer  mp yoksa mp varsa zaten skıdrow kırar eee böle böle gider ama sen onu Kısaca rüyanda olabilir!

ogZ10
16-07-2011, 18:24   |  #79  
Yıllanmış Üye
104 mesaj
Alıntı: mavipence3  
15 yıl abartılı olmadı mı 4-5 yıla razıyım. Küçük oyunlardan başlayarak öğrenirsin demişsin. Teşekkür ederim ama şu anda öğrenmek istemiyorum çünkü zamanım yok ve içimi oyun sahibi olma hırsı bürümüş durumda. Hayır bankam yok ama ailem bendeki bu hırsı gördüler ve isteğim karşılığında tüm masrafları karşılayacaklarını söylediler. Bende ne kadar para harcamam gerektiğini ve gerekli yerlere yönlendirilmek istiyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim :)
adamın babası heralde sabancılardan:)şaka biryana sen her Allah'ın günü piyango falan alman lazım yani baya bir para bence hemen vazgeç bu işten ayrıca bu şarkıyı da dinleyin 
http://www.dailymotion.com/video ... erbekir-yolun_music

Son Düzenleme: ogZ10 ~ 16 Temmuz 2011 18:43
LYDER
18-07-2011, 17:01   |  #80  
LYDER avatarı
Yıllanmış Üye
733 mesaj

eğri oturalım,doğru konuşalım. Türkiye'de yurtdışındaki kişilere kafa tutabilecek kadar iyi kişiler mevcut.bizzat tanışıklığım var. Ama gelin görün ki yeterli önem/saygı ve desteği görmüyorlar. biraz da maddiyat söz konusu. Ayrıca hep birbirinin çukurunu kazma var.3d sektörü için söylüyorum. Oysa ki herkes birbirine destek olsa,yardımlaşma ortamı olsa belki 1 adım öteye geçebiliriz ne dersiniz ?

Kane Lynche
23-07-2011, 14:53   |  #81  
Taze Üye
19 mesaj

Arkadaşım ,
Siz O oyunu 4 - 5 Kişi Uzmanlarla Yapsanız bile
Ona baya bir para birde 5 yılınızı alır ;) 
Gidin Uzmansanız Amerikaya Bir oyun firmasına iş başvurusunda bulunun daha iyi ;)

Kane Lynche
23-07-2011, 14:55   |  #82  
Taze Üye
19 mesaj

He Birde Arkadaşım Bence Siz Gta 4 yapmakla uraşmayın ha kafaya takdım dıyorsanız Gta4 ün yamalarını falan yapun o daha iyi olur 4 kişi ancak yama yapabilir bence

murattt83
16-12-2011, 10:49   |  #83  
Taze Üye
1 mesaj

MAVİ PENCE ARKADAŞİM BENDE BİR OYUN YAPMAK İÇİN ARKADAŞLAR ARIYORUM FİNANSAL DESTEK COK ÖNEMLİ BENİM FİKRİM VAR COKK ÖNEMLİ BİR OYUN YAPMAK GRAFİKSEL TASARIM CI GEREK COK GÜZEL KALİTELİ BİLGİSAYAR 3D KAMERALARI VE 3D STÜTYO KURMAK GEREK OYUN CANAKKALE SAVAŞİNI KONU ALAÇAK COOL OF DUTY TARZI BİR OYUN  OLURMU OLUR KARDEŞİM AMA FİNANSAL DESTEK VE YAPIMCI BİR ŞİRKET KURMAK LA BAŞLACAK BİR OYUN DÜNYADA CIKAN COOL OF DUTY MADEL OF HONOR TARZI BU OYUN YAPMAYI BAŞARIRSAK MÜSLÜMAN OLAN ÜLKELERDE PATLAMA YAŞANIR BİR DÜŞÜN CANAKKALE DEKİ YAPILAN ÇARPIŞMALARI AYNI ŞEKİLDE YAŞIYORSUN SÜPER BİR OYUN OLURR BENCE BENİM GÜCÜM FİNANSAL OLARAK YETMİYO,, [email=UMUTOPTİK31@HOTMAİL.COM]UMUTOPTİK31@HOTMAİL.COM[/email] BURDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Son Düzenleme: murattt83 ~ 16 Aralık 2011 10:52
vakit
14-02-2013, 23:23   |  #84  
Taze Üye
12 mesaj

Sa;

Arkadaşlar biz onlıne oyun yapmak için calısıyoaruz kucuk cablı olacak..Bunun için gereken programları indirdik..3ds max da karakterimizi çizdik bolümü tasarladık.Herşey tam gibi aramıda c# dilini bilen de var da biz bu yaptıklarımızı nereye atıp yada nerde toplayacagımızı 1 iki tane cevap bulduk ama biraz onerirseniz sevinirim....AsIL MERAK ETTİGİMİZ ŞEY OYUNUN İÇİNDEKİ YANİ MÜNÜSÜ HERKES ONLINE OYUN OYNAMIŞTIR ORDAKİ MÜNÜLERİ NERDE YAPACAGIZ YADA HANGİ PROGRAMLA ACIKLIK GETRİRSEM...Oda kur,dükkan envanter.klan adamın rütbesi simgesi bunlar... Bİlen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi.....

Faruk_Pehlione
24-02-2013, 12:01   |  #85  
Faruk_Pehlione avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
289 mesaj

İmkansız denen bir şey yoktur. 

raxor34
20-04-2013, 19:33   |  #86  
Taze Üye
1 mesaj

O tür oyunlar için (Grand Theft Auto IV ve Grand Theft Auto V) Rockstar Games "Rockstar Advanced Game Engine (RAGE)" kullanıyor.Halka açık bir versiyonu bulunmuyor.Bu oyun motoruna ulaşmanın tek yolu ise Rockstar Games ile lisans anlaşması yapmak.Fakat bazı programlar kullanılabilir.

ThekT0niC
21-04-2013, 15:12   |  #87  
ThekT0niC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
1,194 mesaj

HAYIR ! KESİNLİKLE YAPAMAZSIN BOŞA UĞRAŞMA ZAMANINA YAZIK !

"Yukarıdaki arkadaş imkansız denen bir şey yokdur"'demiş,evet imkansız denen birşey yoktur,ama başarmak için süre zarfına insan oğlunun yaşı dayanabilirse :)

O söz değişkenlik gösterir,aslında insan oğlu için imkansız vardır,ama bilim için yoktur.

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 21 Nisan 2013 15:13
tokhane
21-04-2013, 22:16   |  #88  
Taze Üye
4 mesaj

ne kadar bütçen var?

Dash789
27-04-2013, 14:38   |  #89  
Dash789 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
178 mesaj

Kardeşim bir sürü firma var düşün, örneğin Rockstargames, bu firma GTA IV için kaç ayını hatta senesini veriyor. Ubisoft oyun çıkartıyor 2 sene alıyor. Bu oyunlar nerden baksan 1 milyon hatta 1 trilyon gibi bir paraya çıkartılıyor. Senin bütçenin bu kadar olacğaını sanmıyorum. Hadi bütçen var diyelim, bu kadar donanımlı şeyleirn olması imkansız ki oyunu çıkartman için kaç yüz bin tane firmayla anlaşma imzalaman lazım. En ufak bir şey mesela sen oyuna Ferrari veya en ufağından bir BMW ekledin. BMW şirketinin sahibi eğer onu görürse ve sen izin almadan o aracı oyuna koyduysan sana dava açar ve senden ne kadar para alacağını sen düşün artık :) Yani imkansız. Bu kadar firma bile o oyunları zar zor çıkartıyor, çabalıyor. Bence flash oyun çıkartmaya bak ki onlar bile çok zor. Mario oyununu yapmaya çalışsan o bile rahat 1-2 ay bulur :)

BouRock
23-04-2016, 16:28   |  #90  
Taze Üye
2 mesaj

Başta böyle bir oyun yapabilmek için iyi tecrübe sahibi kişiler ve çok miktarda sermaye lazım . Bunlarda pek mümkün değil gibi .

emirhantanriverdi
28-05-2018, 23:05   |  #91  
Taze Üye
1 mesaj

biliyorum bunu görmeniz imkansız ama görürseniz bana dönmenizi tavsiye ederim hala yapmadıysanız tabi. Cevat Yerli akrabam olur. sizi onunla görüştürebilirim. koskoca 7 sene geçmiş bakalım :)

srcnaksoy
31-05-2018, 18:24   |  #92  
srcnaksoy avatarı
Taze Üye
1 mesaj

Dostum ne yaptınız? Konuyu açtıktan sonra başladıysanız şimdi iyi bir tecrübe edinmişsinizdir.