Profesyonel Video Düzenleme ?

DeLiCoCuK
29-04-2008, 15:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Arkadaşlar ben çekmiş olduğum düğün ve sünnet videolarını, resimlerini Movie Maker düzenliyorum. Ben bu zaman kadar movie maker kullandım ama bakıyorum bazı pro. videocular çok kaliteli videolar hazılıyorlar ben ise movi makerde sınırlı şeyler yapa biliyorum. sizce bu işi pro. yapanlar hangi programı kullanıyorlar...

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 29 Nisan 2008 18:57
Borga-x
29-04-2008, 16:12   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Pro istersen Adobe Premier bu işin en iyisi bence ondan sonra pinnacle video ve Ulead video editorlerı işini gorur. Adobe'un programı cok karmaşıktır. En kullanıcı dostu program pinnacle Video programı..

cesem35
02-05-2008, 09:36   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

borga arkadaşımın fikirlerine katılmakla beraber acizane bu işlerle prof.olarak ilgilenmekteyiz. kısaca bir bilgi versem acaba ukalalık olur mu? sürçü lisan edip büyüklerimi rahatsız edersem şimdiden özür dilerim.

öncelikle meseleye kameranızdan başlamak gerekir. kameranızın objektifi, lensi çekim modları, ccd özelliği, çekim esnasındaki ışık durumunuz vb gibi ihtimalleri uygun çekim koşullarına göre ayarladıktan sonra elinizdeki görüntüleri bilgisayara aktarmak için mümkünse firewire kartıyla aktarımınızı yapın. bunun nedeni analog ya da s video gibi girişlerden aktarım yaparsanız görüntü kaliteniz ister istemez düşecektir.

aktarımın ardından kullanmanızı tavsiye edeceğim ve efketleriyle göz dolduracak program edius tur. bunun nedeni yapmış olduğunuz tüm kayıtların ardından format değiştirerek rendere başladığınızda vcd,dvd,svcd,dvix vs gibi codeklere dönüştürdüğünüzde kaliteyi kaybetmemeniz için bu programı tavsiye ediyorum. çünkü az önce yukarıda isimleri yazılı olan programların hepsini parayla satın alıp tarafımızdan denemiştir. ama en başarılı sonuçlar edius a aittir. unutmayın kaynak ne kadar güçlüyse çıkışınız da o kadar kaliteli olacaktır. o nedenle çekimlerinizi mümkün olduğu kadar yüksek kaliteli tutmaya çalışın. unutmadan bilgisayarınınz da gücü önemlidir.

başınızı ağrıttım dinlediğinz için, hata ve eksiklerim için affola iyi çalışmalar

Borga-x
02-05-2008, 10:16   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Çok güzel söyledin. bu konuda benden daha uzman birisinden birşeyler duymak bilgilendirici Edius programını bende deneyeceğim Gülümseme

fox9393
27-06-2008, 21:44   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

slm kardeşim ben ediusu 1 haftadır arıyorum ve tam sürümünü bulamadım ya demo oluyor ya kısıtlı oluyor.bi yardımcı olurmusunuz bu konuda?

şimdiden tşkr ederim

BroNzo
27-08-2008, 19:32   |  #6  
Yeni Üye
28 mesaj

merhaba fox9393.. bu tür programlar 3000 5000 lira arasında değişiyor... yani kısıtlamalı.... kısıtlamayı ortadan kaldırsan bile gerekli bir capture kart istiyor.. hadi kartsız yapayım dersen görüntü kalitesinde problemler yaşarsın... ama yine de ben yapmak istiyorum dersen illegal yollara başvurman gerekir ki bunu da tavsiye etmiyorum..

BroNzo
27-08-2008, 19:33   |  #7  
Yeni Üye
28 mesaj

bu arada sölemeyi unuttum... 30 günlük deneme süresi içinde istediğin her sonucu verebiliyor... saygılarımla

sihirbaz_
19-10-2008, 20:36   |  #8  
Yıllanmış Üye
298 mesaj

EDIUS'un diğer programlara göre birkaç üstün özelliği olabilir fakat onun kadar hantal çalışanıda az bulunur. sinirlerin kuvvetli değilse yada desteklenen  capture kartlardan birine sahip değilsen ve birkaç iş istasyonundan oluşan BABA bir sisteminde yoksa bundan uzak durmanı tavsiye ederim.

Adobe Premiere benzerlerinden çok fazla prosedüre sahip. rutin bir işi pek çok kere tekrarlayacaksanız bol vaktiniz olmalı.

diğer programlarında eksileri artılarına fazla dalmadan kısadan tavsiyemi söylemek istiyorum.

Sony Vegas Movie Studio Platinum 9.0

bu programla hem çok hızlı seri bir editleme hemde çok kaliteli ses ve videolara sahip olabilirsiniz. kolay 5.1 ses editleme, hızlı render ve görüntülü, ayrıntılı yardım dosyaları en büyük artıları.

kendi iki çalışmamı örnek vermek istiyorum,

kolay gelsin...

blckwolf
25-10-2008, 00:42   |  #9  
Yeni Üye
26 mesaj
sihirbaz_
EDIUS'un diğer programlara göre birkaç üstün özelliği olabilir fakat onun kadar hantal çalışanıda az bulunur. sinirlerin kuvvetli değilse yada desteklenen  capture kartlardan birine sahip değilsen ve birkaç iş istasyonundan oluşan BABA bir sisteminde yoksa bundan uzak durmanı tavsiye ederim.

Adobe Premiere benzerlerinden çok fazla prosedüre sahip. rutin bir işi pek çok kere tekrarlayacaksanız bol vaktiniz olmalı.

diğer programlarında eksileri artılarına fazla dalmadan kısadan tavsiyemi söylemek istiyorum.

Sony Vegas Movie Studio Platinum 9.0

bu programla hem çok hızlı seri bir editleme hemde çok kaliteli ses ve videolara sahip olabilirsiniz. kolay 5.1 ses editleme, hızlı render ve görüntülü, ayrıntılı yardım dosyaları en büyük artıları.

kendi iki çalışmamı örnek vermek istiyorum,

kolay gelsin...

arkadaşa katılmakla beraber bende ayrıca bir program önermek istiyorum. kullanıcı dostu basitlikte ve hızlı bir program olan dvd lab pro programınıda kullanabilirsin. Bu programla filmlerini editleyebilir, menülü dvdler hazırlayabilirsin. daha profesyonel çalışmalar için sonic scenarist programını tavsiye ederim.

dj ferdolx
13-02-2009, 23:47   |  #10  
Taze Üye
3 mesaj

slm arkadaş boş gezmeyin tek usta vardır oda edıus bide 5 deneyin evt 4.5 sorunlar oldu ama kısa zamanda bu açıgı 5 ile kapattılar birde hantala gelinçe deyildir sizin sistem gereksimleri edıusa uyumlu olmalı birde kurulum kart istemez kurulurken sizin sisteminizi tarar ve kendi için bi aygıt varsa onu size kurulumda sorar ve kendi oto yükler kullanımı biraz karışıktır ama 4/4 lüktür ve bazı plung ler olmadanda pro olunmaz eyer bu işe meyilli iseniz çıraklıktan edıus ile yetişin derim 1 senedir kullanırım 2 saatlik filim çektim bununla montajladım + mükemmel dvd codegi ile eşi yoktur ve ödül almış bir codek üretcisidir hQ dv edıus gibi saygılarımla dj fersolx

bunebu
16-08-2010, 23:34   |  #11  
Üye
60 mesaj

http://www.egiticininegitimi.net ... ead-videostudio-x3/

likabledark
16-02-2011, 20:05   |  #12  
Taze Üye
1 mesaj

slm arkadaslar sızden bı konu hakkında yardım ıstıyorum bır video 2000x768 boyutuna getıre bılecek bır program varmı profesyonel olmayan bı kactane denedım ama ya goruntuyu kesıyor yada pixelden dusuyor bana yardımcı olursanız sevınırım

kaptanefe
13-07-2011, 00:36   |  #13  
Taze Üye
3 mesaj

arkadaşlar  magix video delux  17   die   bi  proğram  var  onasıl acaba tşk  ler

BekleGeliyorum
13-07-2011, 00:57   |  #14  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
581 mesaj

Video düzenlemede Sony Vegas tercihimdir.