Program Arşivi Nasıl Oluşturulur

HPQ-User
18-06-2009, 19:54   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

herseyimsen000 sormuş:
Arkadaşlar benim sorum şu program arşivi nasıl oluşturulur o kadar çok programım varki arşiv yapmak istiyorum ama arşiv yaparken nelere dikkat etmeliyim aradıgım şeyi anında bulmalıyım yardımlarınızı bekliyorum

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
a

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.11) Gecko/2009060215 Firefox/3.0.11

Mustafa@PC
18-06-2009, 19:58   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Öncelikle arşiv yapmak yeterli hdd alanı gerektirir.

Eğer yeterli hdd alanınız varsa klasör açıp,açılan klasör içinde,

İndireceğiniz programlara göre kategorize edilmiş klasörler oluşturabilirsiniz.

Daha sonrada bu kategorize ettiğiniz klasörlere programların setup'larını yükleyebilirsiniz.

Kapalı Hesap (53751)
18-06-2009, 19:59   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Medya oynatıcılar, antivirüs yazılımları, ofis programları vb. şeklinde kategoriler oluşturabilirsiniz.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (41714) ~ 18 Haziran 2009 20:00
Ahmet_79
18-06-2009, 20:03   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

Mesela proğramları sınıflara ayırırsan epey faydası olur,

anti virüs

cd/dvd burner

internet

video/audıo

bu şekilde olabilir, ben de bunun gibi yapıyorum, benim de çok proğramım var bulması dediğin gibi kolay oluyor, ben bir kaç örnek verdim sen bunu proğram çeşitliliğine göre çağaltırsın.

tahir2023
18-06-2009, 20:18   |  #5  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
26 mesaj

Program arşivi oluşturmak için öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Standart bir ev kullanıcısı için genelde güvenlik programları, medya oynatıcılar ce codecleri, CD/DVD Araçları, HDD ve Yedek Programları ilk başta gelen programlardır. Bunları ihtiyacınıza göre çoğaltabilirsiniz.

Program indirme sitelerinde chip.com.tr, inndir.com gibi genelde en çok indirilen ya da editörün seçini kısımları olur. Oralara vakit buldukça göz gezdirip program yelpazenizi genişletebilirsiniz.

Ancak şunu unutmayın ki yüklediğiniz her program daha sonradan kaldırsanız dahi sistem klasörlerinde irili ufaklı dosya parçacıkları bırakacaktır. Bunun olumsuz etkilerini en aza indirmek için portable yani taşınabilir/kurulumsuz programları tercih etmenizde yarar var. Nitekim bu programlar siz format çekip yeni işletim sistemi kursanız dahi arşiv klasörlerinizde olacak ve yeniden kurulum yapmadan genellikle aynı ayarlarda yeniden çalışacaklardır. Tek problemi normal sürümlerine göre biraz yavaş olmalarıdır.

Saygılarımla.