program arşivi nasıl yapılır

murat.erciyas
17-04-2011, 10:22   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

arkadaşlar ben programlarımı tek bir arşiv altında toplamak ve istediğimde programı o arşivden yuklemek istiyorum bildiğiniz güzel arşiv programları var mı _?

M.G.G
17-04-2011, 10:37   |  #2  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

En beleş yöntemi şudur.Hardiskiniz yada boş bir partitionunuz olması lazımdır.Harddiske arşivinizi kopyalayın.Bilgisayarım bölümünden arşivinizin olduğu harddiske "sağ tuş >Özellikler" deyin.Disk alanınından kazanmak için bu içerikleri şıkıştıra benzer bir şeçenek olur onun önüne tik koyun."Tamam" deyin.İşlem tamamdır ;)

Tuğsan
17-04-2011, 13:49   |  #3  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
879 mesaj

Bunun icin en basiti bir Html sayfasi tasarlarsin, programlarinin linkini verirsin ister buton koyarsin ister sadece link, sana kalmis, tikladigi zaman ilgili linki calistirir.

Cd ile yapacak olursan yine ayni yol gecerli autorun.inf ile cd ni otomatik de calistirabilirsin.

Bunun icin programlarda var, google dan arattirirsan yeterli bilgi edinirsin.

Bende bir ara yapacaktim ona benzer bir uygulama , fakat programlarin yeni versiyonlari cok sik yayinlandigi  icin duzenli olarak guncel versiyonu takip etmek gerekiyor yada program kurduktan sonra update istiyor. O is de belli bir sure sonra kabak tadi veriyor.