program ekle kaldır

HPQ-User
10-01-2009, 13:12   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

tlp_53 sormuş:
iyi gunler bilgisayara yeni aldıgım dead space oyununu yukledim oyunu oynuyordum bilgisayarı kapattım actıgımda chkdsk kontrol yaptı bayagıda uzun surdu nihayet actıgında deag space oyununun kısayol dahıl calısması icin gerekli olan cogu dosyaları program files silinmisti program ekle kaldırda gozukuyor ama kalıramıyor windows installer gozat diye bir arayuz cıkıyor.ama ise yaramıyor.bende manuel olarak elile sildim ama bazı dosyalar silinemiyordu.baziforum sitelerinde yer alan regedit ipucularını denedim buseferde  ekle kaldır da sadece dead space yazısı kaldı onu bır turlu silemedim oyunu tekrar yuklemeyi denedigimde windows installler tekrar gozat diyor ccleaner den ismini degistırmeme ragmen aynı sey oluyor.artı birturlu sistem geri yuklemeden xp geri yukleyemıyorum tum geri yukleme noktalarıda ise yaramıyor.bu xp yi bırkac gun once hardıskı ntfs ile tam bicimlendirilmis hardiske kudum kurmamdaki sebep ise hardiski c ve d iki bolume bolup bir bolumune xp diger bolume vista 64 bit sp1 yuklemıs ve deep freeze yide c ve d de kurdum ne olduysa xp kurulu olan bolum kullanılamaz hale geldi vistada bir sure sonra chkdsk hataları verince format attım tekrar vısta kudum ama yukledıgım cogu program bır sonrakı acılısta yok oluyor du bunun uzerıne sımdı kullandıgım xp yi yukledim.simdiki sorunum ise ekle kaldır ve geri yukleyememe sorunu.yardımlarınız icin simdiden tesekkur ederım

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel e7200. asus p5k-se.msi 9600gt.2.kingston ddr2 667mhz 2560 gb ram. windows xp sp3 ve tum guncellestirmeler.norton internet securty 2007.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; MS Internet Explorer; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30)

ozanaab
10-01-2009, 13:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,434 mesaj

ah şu deepfreeze ve 3. part yazılımlar...
kardeş hiç bi yolu yok komple c, d, e, f ne varsa hepsine format atacan ve 1 tane bile dosya bırakmayacan..

tlp_53
11-01-2009, 17:56   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

sag ol haklısın 3. partı yazılımlar herzaman benı kandırıyorlar windows u bir sure sonra berbat yapıyorlar bunlar yuzunden neredeyse her ay format atmak zorunda kalıyorum yokmu xp yi ilk gun ki gibi yapmanı caresı ve bu tur yazılımların  windows u degistirmesinin engeli

_cypher_
11-01-2009, 18:21   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

norton ghost la yedek alıp her seferinde ondan geri yukleyebilirsin max 20-25 dk da driverler flan + gerekli prolar kurulmus xp yi geri yuklüo

tlp_53
14-01-2009, 16:10   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

sag olasın bundan sonra kara kara dusunmeye son diyecegim galiba tesekkurler

Kapalı Hesap (101323)
14-01-2009, 18:27   |  #6  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

deep freeze  en iyisi   kendim kullanıyorum hiç sorun yok  kullanmayı bilmediğiniz yazılımları pc   ye yüklemeyin  program ekle kaldırdan silmesi  kolay şu yolu izleyin   başlat çalıştır regedit      Hkey local machine  software  microsoft   windows  current version    uninstal burdan  silemediğin programın bul ve sil   sonrasında  program filesten de  silebilirsin     çünkü program regeditten silinince      programın etkisi  kalkıyor   deep freeze  de böle olmuyor ama diğer programlar için

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (41714) ~ 14 Ocak 2009 18:33
_cypher_
14-01-2009, 20:25   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj
carl246
deep freeze  en iyisi   kendim kullanıyorum hiç sorun yok  kullanmayı bilmediğiniz yazılımları pc   ye yüklemeyin  program ekle kaldırdan silmesi  kolay şu yolu izleyin   başlat çalıştır regedit      Hkey local machine  software  microsoft   windows  current version    uninstal burdan  silemediğin programın bul ve sil   sonrasında  program filesten de  silebilirsin     çünkü program regeditten silinince      programın etkisi  kalkıyor   deep freeze  de böle olmuyor ama diğer programlar iç
programı regeditten silip program files den dosyaları silince dier klasorler icine atılan dosyalr kalır dll dosyaları hafızda kalır registry cleaber ve cleaner de kullanmanız gerekir ama en kesin cozum revounninstaller kullanmaktır