Program kodlama(yardım)

07asi07
13-09-2012, 00:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

arkadaşlar bana herhangi bir programlama dilinde şu konuda program kodları lazım.

İstenilen boru uzunluğu hesaplama
bilinenler ise borunun ağırlığı,iç ve dış çapları,özkütlesi

bunun yapabilecek programın kodları lazım,yada nasıl yazabileceğim hakkında fikir verebilerseniz çok iyi olur staj için lazım.

şimdiden yardımler için teşekkürler.

kurbak
13-09-2012, 12:36   |  #2  
kurbak avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
96 mesaj

Şimdi borunun ağırlığı, özkütlesi, iç ve dış çapları verilecek yani programa yazılacak. Programda borunun uzunluğunu hesaplayacak değil mi ? Bir de ne zamana lazım bu kodlar sana ? Ayrıca ağırlık mı kütle mi ayrıca sonuç pi sayısı ile mi olacak yoksa pi 3.14 mü alınacak ve son olarak iç ve dış hakkında iç çap 8 ise dış çap 10 mu olacak yoksa iç çap 8 ise dış çapın uzunluğundan kastın borunun kalınlığı mı olacak ? Bunların cevaplarını verirsen inşallah kodları ben sana yazarım.

Son Düzenleme: kurbak ~ 13 Eylül 2012 14:31
Kapalı Hesap (153535)
13-09-2012, 16:11   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,297 mesaj
Alıntı: kurbak  
Şimdi borunun ağırlığı, özkütlesi, iç ve dış çapları verilecek yani programa yazılacak. Programda borunun uzunluğunu hesaplayacak değil mi ? Bir de ne zamana lazım bu kodlar sana ? Ayrıca ağırlık mı kütle mi ayrıca sonuç pi sayısı ile mi olacak yoksa pi 3.14 mü alınacak ve son olarak iç ve dış hakkında iç çap 8 ise dış çap 10 mu olacak yoksa iç çap 8 ise dış çapın uzunluğundan kastın borunun kalınlığı mı olacak ? Bunların cevaplarını verirsen inşallah kodları ben sana yazarım.

Ben de dün konuya bakmıştım ama borunun uzunluğundan kasıt ne tam olarak anlayamamıştım.Verilenler ve istenenler tam olarak net olsa programı yazmak çok kolay olacak.

07asi07
14-09-2012, 01:37   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

biraz daha açık anlatmaya çalışayım o zaman

verilenler(yani programa girilecek olanlar)

ağırlık(kütle değil)

iç çap(kumpasın borunun içine sokularak alınmış ölçü)

dış çap(kumpasın borunun dışından aldığı ölçü)bunun yerine borunun et kalınlığıda kullanılabilir

borunun üretiminde kullanılan malzemenin öz kütlesi

bu verilenler boru üzerinde yapabildiğimiz ölçümler.Uzunluk için ne kadarının kullanıldığının bi önemi yok.Bu program kodlarını istememin sebebi aldığımız boruları kg olarak ölçüyoruz ama tasarım bölümünden gelen projelerde kullanılacak miktar uzunluk olarak belirtildiği için bi sıkıntı oluşuyor.

yardımlarınız için çok teşekkürler.