Program kurabilsinler

bahattinarici
15-02-2007, 15:45   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Merhaba

Active Directory kurulu networkte tum kullanicilari domain users grubuna dahil ettik.

program kuramıyor, paylaşım veremiyorlar.

fakat 4-5 kullanıcının program kurmaları gerekiyor.

group policy e baktım. çözemedim. power users diye gruptan bahsedildiğini duydum. bende böyle bir grup yok. domain admin hakkı verdiğimde c$ la tüm networkü talan ediyorlar.

bu sorunu nasıl çözebilirim.

teşekküler.

cell-o
15-02-2007, 18:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

bir kaç kullanıcının program kurması gerekiyorsa yapman gereken client başında program simgesine sağ tıklayıp farklı çalıştıra gelin.sonra domain administrator kullanıcı adı,şifresini gir.sonra yüklensin.veya daha profesyonel çözüm olarak ;
geçici olarak sınırlı bir oturumsda yönetici masaüstün geçmek için görev yöneticisinden yeni-görev gelnir.
sonra "runas /user:COMPUTER\Administrator explorer.exe"bu yazılır.
bu arada görev yönetcisi kapatmamamlısınz.tekrar eski haline getirmek içinb explorer.exe çalıştırınız.

kolay gelsin.

Son Düzenleme: cell-o ~ 16 Şubat 2007 07:53
bahattinarici
16-02-2007, 18:35   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

Programları kullanıcılar kendileri kuracaklar. Admin gidip bir program için sağa bas farklı çalıştır yapsın istemiyorum.

Bazı kullanıcılar bu yetkiye sahip olsun.

cell-o
16-02-2007, 19:03   |  #4  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

o zaman şöyle yap. .exe dosyalarını .msi olarak çevir.sonra active directory kullanıcıları ve bilgisayara gel.orada bilmiyorum fakat eğer organizasyonel birimdeyse kullanıcılar o organizasyon ismine sağ tıkla.sonra özelliklere gel.oradan grup ilkesine gel.orda listedekine çift tıklayarak GPO aç.sonra sırasıyla "User Configuration \ Software Settings \ Software Installation"gel.sonra sağ tılayarak yeni diyerek  yükleecek .msi paketini göster.sonra çıkan uyarı penceresini geçiniz.sonra 3 tane seçenekten orada 2.yi seçiniz.sonra eklenecektir.sonra listedki sağ tıkla.sonra açılan pencereden ikinci sekmesine geç.orada kullanıcılar oturum açtıklarında otomatik yüklensin olarak belirleyiniz.başka türlü çözüm yoktur.yapılacak yol budur.
birde .exe den .msi dönüşüm için -->>> http://www.softpile.com/Utilitie ... ew_16745_index.html buradan indirebilirsiniz.

kolay gelsin.

Son Düzenleme: cell-o ~ 16 Şubat 2007 19:08
dodokuzu
17-02-2007, 00:53   |  #5  
Taze Üye
12 mesaj

valla son verdiğin bilgiler için çok saol aslında bununla ilgili çok şey okudum ama bu kadar net bişey olsa boşa okumazdım. ne kadar geç katılmışım chip forumlarına...
daha önce bir çok siteden bunu alamamıştım. şimdi dediklerinin labını da yapacağım bakalım hızlı tarif ne kadar etkili. SAOL