program sonlandır hatası

HPQ-User
22-01-2009, 12:15   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

speleologist sormuş:
sorunum laptopu kapatırken program sonlandır hatası alıyorum, sonlandırmaya çalıştığı program sample olarak görünüyor, ancak işlemlerden baktığımda arka planda çalışan herhangi bir program görünmüyor. program sonlandır programı sonlandıramıyor, dolayısıyla şimdi sonlandır demediğim sürece laptop kapanmıyor. nimda.e virüsü olabilir diye düşündüm, birçok yerden tarattım ancak virüs bulunamadı. bazı forumlarda regedit ayarlarını değiştirmem gerektiği yazıyordu onları da yaptım ancak hata halen devam ediyor. 3 gün önce format attım ancak sürücülerden birini yüklediğim anda tekrar başladı, o sürücüden kaynaklanıyor diye düşündüm sürücüyü kaldırdım ancak halen devam ediyor.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel (R) core (TM)2 duo CPU T7300 @ 2.00 GHz 2.00 GB RAM, xp professional 2002, service pack3.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

physfg
22-01-2009, 15:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,686 mesaj

eğer virüsse driver setup ı enfekte olmuş olabilir haliyle her yüklemende aktifleniyordur.driveri yükleyip kaldırman virüsü kaldırmaz.

ürünün sitesinden güncel driver i indirip oradan kurun.

birde başlat-çalıştır "msconfig" ile açılış prolarında gözüken yabancı birşley var mı bi bakın...

SAİNT
22-01-2009, 15:19   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

ayrıca birde sp2 olan bir cd ile normal biçimlendirme yapın hızlı olanı seçmeyin ayrıca virüs başka bir bölüm varsa hdd d,e gibi oraya sıçradığı zaman c format atmanız bişey ifade etmez komple temizlemelisiniz.