Program Sonlandırılıyor Hatası...

masolak
17-12-2006, 01:24   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
179 mesaj

Selam Arkadaşlar;

Bilgisayarım da daha önceden avast yüklüydü daha sonra sisteme bulaşan bir virüs yüzünden avast antivirüsü kaldırıp yerine kaspersky'i yükledim. Bilgisayarı virüslerden kurtardım fakat şu anda kaspersky antivirüsü kaldıramadığım gibi bilgisayarımı her kapatışta "program sonlandırılıyor" uyarısı ile kapatıyorum. ne yapmam gerekiyor?

BOOMFUNKMCS
17-12-2006, 01:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

kaspersky ı kaldırırken,monitörün sağ alt kısmından bu programı kapatmayı unutmadın değil mi?

barboSSa.
17-12-2006, 06:50   |  #3  
Üye
90 mesaj

Bana aynısı olmuştu şöyle birşey öneririm..Güvenli Kipte başlat(Windows Xp yüklemesi başlamadan F8 basarak) sonra program files'dan Kaspersky Lab klasörünü shift+del yaparak sil...ondan sonra res at ve xp deyken program ekle kaldırdan uninstall yap..ben böyle yaptım..

programlarda var ama başka birşey kurmadan böyle yapılıyor.

masolak
18-12-2006, 00:06   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
179 mesaj

Karpesky i her yerden kapattım kardeş. her şekilde denedim. şu an kalkmış gibi görünse de msconfig yaptığımda sistem arka planında yine çalışıyoır görünüyor. ve regeditten silinmiyor. bu yüzden de başka antivirüs programı yükleyemiyorum. şu an anti virüssüzüm anlayacağınız. ayrıca bilgisayarımı kapatırken her zaman "program sonlandırılıyor" hatası görmektende bıktım...

BOOMFUNKMCS
18-12-2006, 00:51   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

gerçekten tuhaf bir durum bu arkadaşım.kaldırmana rağmen nasıl sistemde çalışır gözüküyor anlamadım.o zaman sana "REGİSTRY MECHANİC " adlı programı bulup kurmanı ve işini halletmeni öneririm.hadi kolay gele.

melina
16-03-2007, 17:31   |  #6  
Yeni Üye
40 mesaj

kardeş sen programın uninstalini silmiş olmayasın bide şunu dene başlat/çalıştır/regedit/Bilgisayarım \HKEY_LOCAL_MACHINE\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Uninstall klasörlerini sırasıyla açın uninstallı açtığınızda burada program ekle kaldır daki  listeyi göreceksiniz. Burda istediğinzi del tuşu ile silebilirsiniz. Yalnız ne işe yaradığını bilmediğiniz dosyaları silmemelisiniz aksi halde sistem zarar görebilir. İkinci bir yöntem de silmek istediğiniz programı tekrar install etmektir. bunu bu forumlardan bulmuştum emeğe saygısızlık olmasın söliyim