program yazma programı

by murat 58
21-12-2009, 18:00   |  #1  
by murat 58 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,067 mesaj

selam chip online üyeleri:
ben program yazmak istiyorum( küçükte olsa) bunun için gerekli program ve eğitici bir forum bulabilirseniz sevinirim.çok teşekkür ederim şimdiden...

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 21 Aralık 2009 22:36
by murat 58
21-12-2009, 18:16   |  #2  
by murat 58 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,067 mesaj

bilen yok mu?

Kapalı Hesap (135391)
21-12-2009, 18:30   |  #3  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj

Ya Visual Studio yükle kullan :)

Kapalı Hesap (101323)
22-12-2009, 14:38   |  #4  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

visual studio  2008  kullanın  2010 daha beta sürecinde

mesut_illegal
22-12-2009, 15:24   |  #5  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
810 mesaj

nasıl bir program yazacaksın önce ona kara ver.
arkadaşlara katılıyorum visual stüdio öneriyorum bende sana microsoft'un sitesinden ücretsiz sürümünü indir kullanmaya başla.
eğitim vb. sitelerde
videolu eğitim olarak www.kariyervideo.com
be benim sitemi öneririm yakında eğitim makalelerini yükleyeceğim. www.yaztasarla.com
visual stüdio kurulumu resimli olarak mevcut sitemden bakabilirsin kurulumuna.

by murat 58
22-12-2009, 16:48   |  #6  
by murat 58 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,067 mesaj

teşekkür ederim .

goldas
24-12-2009, 23:18   |  #7  
Taze Üye
19 mesaj
Alıntı: Melih Çalışkan  
Ya Visual Studio yükle kullan :)
Ama kardeş visual studio öyle yükle kullan taktiği değil onu kullanmak için en az 1 yıl programlama eğitim almak ve ayrı yeten onun için de ki dilleri kullanmak için ise 2-3 yıllık mantık dersi alman ve çalışman lazım

Kapalı Hesap (101323)
28-12-2009, 17:19   |  #8  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj
Alıntı: goldas  
Ama kardeş visual studio öyle yükle kullan taktiği değil onu kullanmak için en az 1 yıl programlama eğitim almak ve ayrı yeten onun için de ki dilleri kullanmak için ise 2-3 yıllık mantık dersi alman ve çalışman lazı
ben hiç  eğitim almadım  ama kendi çapımda  basit programlar  geliştiriyorum zaten visual studio 2008  de  program hazırlamak gayet basit eğitime gerek yok

loseface
28-12-2009, 17:33   |  #9  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,757 mesaj
Alıntı: liberty city  
ben hiç  eğitim almadım  ama kendi çapımda  basit programlar  geliştiriyorum zaten visual studio 2008  de  program hazırlamak gayet basit eğitime gerek
Basit ?
Galiba console çalışıyorsun.Formlarla çalışırken,drawing sınıfını kullanmak cidden çok kolay!WPF diye arat  o da çok kolay .

Kapalı Hesap (101323)
28-12-2009, 19:17   |  #10  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

zaten  herşey önünde vs 2008  de   kodlarda önünde olay basit  property  olursa ="";  metod olursa  ("");
console  deil sadece     formlarla falan da çalısıyorum  forumda yayınladıgım programların hepsi console deil aralarında   form uygulamalarıda var

loseface
28-12-2009, 19:46   |  #11  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj
zaten  herşey önünde vs 2008  de   kodlarda önünde olay basit  property  olursa ="";  metod olursa  ("");
console  deil sadece     formlarla falan da çalısıyorum  forumda yayınladıgım programların hepsi console deil aralarında   form uygulamalarıda
bende fazla anlamıyorum ama Visual Studioda binlerce tool var bunların bir sürü özellikleri var bunları öğrenmek ha diyince olmuyor.

Toolboxta sağ  tıkla choose ıtems  te oradaki araçlara bak ne kadar karışık olduğunu anlayacaksındır.Görünürdekiler sadece sık kullanılanlar ;)

uGuR.uK
28-12-2009, 19:47   |  #12  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
Alıntı: loseface  
Basit ?
Galiba console çalışıyorsun.Formlarla çalışırken,drawing sınıfını kullanmak cidden çok kolay!WPF diye arat  o da çok kolay .
birader, sana zor gelmiş. visual studio'nun amacı programalayı farklı türde kullanıcılar içinde mümkün kılmak. en basit bi kitapçıdan herhangi bir visual dili kitabını aldıktan kendi işlerin için program geliştirebilirsin onda. zaten o yüzden biton dil içeriyor, hangisi amacına ve sana daha kolaysa; visual basic var, c'si var, c++'ı bide ortak olarak onların birleşik ve pratiği c#'ı var, J'i var...

loseface
28-12-2009, 21:11   |  #13  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj
Alıntı: uGuR.uK  
birader, sana zor gelmiş. visual studio'nun amacı programalayı farklı türde kullanıcılar içinde mümkün kılmak. en basit bi kitapçıdan herhangi bir visual dili kitabını aldıktan kendi işlerin için program geliştirebilirsin onda. zaten o yüzden biton dil içeriyor, hangisi amacına ve sana daha kolaysa; visual basic var, c'si var, c++'ı bide ortak olarak onların birleşik ve pratiği c#'ı var, J'i var...
Arkadaş çok kolay fln demişte.Hiç kullanmamaış biri bana web browser yapabilirmi acaba hemen ilk açtığında yapabilirmi Visual Studio en basitinden başlayıp en zoruna kadar kullanıcıya imkan sağlıyo ama bu onun basit olduğuna işaret etmez Uğur abi :)

Kapalı Hesap (101323)
29-12-2009, 18:22   |  #14  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj
Alıntı: loseface  
bende fazla anlamıyorum ama Visual Studioda binlerce tool var bunların bir sürü özellikleri var bunları öğrenmek ha diyince olmuyor.

Toolboxta sağ  tıkla choose ıtems  te oradaki araçlara bak ne kadar karışık olduğunu anlayacaksındır.Görünürdekiler sadece sık kullanılanlar ;)

oraya daha önce bakmıstım fazla karısık deil

loseface
29-12-2009, 18:40   |  #15  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj
oraya daha önce bakmıstım fazla karısık
orasının karışık olduğunu söylemek istemedim o kadar fazla toolun olduğunu söylemek istedim ve onlarınn onlarca özelliği var sence bunları ilk kullandığımızda süper bilebilirmiyiz.Visual Studioyu anca 1 yılda tam anlamıyla hakim olabiliriz galiba ben hakim olduğumu iddia etmiyorum bu arada sadece çok büyük ve özellikli bi program olduğunu beilrtmek istiyorum

mesut_illegal
29-12-2009, 22:01   |  #16  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
810 mesaj

arkadaşlar tek birşey söyleyceğim okulda yada özel ders olmadan  c# yada vb.net ile  adam gibi proje yapan varmı acaba çok merak ediyorum.
millet 2 satır kod yazıyorum diye kendini müh. zannediyor.

net24
29-12-2009, 23:09   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,233 mesaj

Bende Visual C# ile uğraşıyorum bayadır.Heleki okul düz lise (1.sınıf) olunca tek yardım kaynağı internet ve telefon edebileceğim bir iki kişi.WindowsFormAppcilation form düzenleme falan biraz daha kolay geliyor WPF'e göre.Yapısı daha rahat.Zaten benim bildiğim sanırım bu programlama derleyiciler arasında en sık kullanılanlar MS Visual Studio ve Delphi.

Hab bir de Mesut abi o 2 kod bilme davası varya o bişeymi ya adamlar oyun oynayınca ,program kurunca hadi formatta atsın bilgisayar uzmanı oluyor hemen ...Millete format atıyorum,program kuruyorum diyince süpersin sözü geliyor ama mesela bilgisayarda C# dili ve HTML biliyorum desen o ne deniliyor direk.

Kapalı Hesap (101323)
30-12-2009, 16:33   |  #18  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj
Alıntı: net24  
Bende Visual C# ile uğraşıyorum bayadır.Heleki okul düz lise (1.sınıf) olunca tek yardım kaynağı internet ve telefon edebileceğim bir iki kişi.WindowsFormAppcilation form düzenleme falan biraz daha kolay geliyor WPF'e göre.Yapısı daha rahat.Zaten benim bildiğim sanırım bu programlama derleyiciler arasında en sık kullanılanlar MS Visual Studio ve Delphi.

Hab bir de Mesut abi o 2 kod bilme davası varya o bişeymi ya adamlar oyun oynayınca ,program kurunca hadi formatta atsın bilgisayar uzmanı oluyor hemen ...Millete format atıyorum,program kuruyorum diyince süpersin sözü geliyor ama mesela bilgisayarda C# dili ve HTML biliyorum desen o ne deniliyor direk.
bu lafların  bana mı kardes ben kendimi mühendis zannetmiyorum  amatör programcı zannediyorum

miCRoBe`
24-09-2011, 01:58   |  #19  
Taze Üye
2 mesaj

merhaba.
forumda bulamadım, google araması sonucunda buraya yazayım dedim.
programlama adına pek birşey bilmiyorum. sadece biraz html ve php biliyorum.

aradığım basit bir programlama programı. amacımı söyleyeyim;

sipariş takip programı yapmak istiyorum. bir çok program denedim. kullanışsız veya ihtiyacımı görmüyorlar.

ben çiçekçilik yapıyorum. tlf ile gelen siparişlerin detaylarını kayıt altına almak (ürün cinsi, teslimat gün ve saati, adres gibi), bir müşterinin bir kaç siparişi olduğu takdirde bakiyenin tek yerde toplanması, yapabilirsem eğer bakiyenin fatura olarak basılması gibi basit özellikleri olan bir program yapmayı düşünüyorum. sanırım bir veri tabanı olması gerekecek.

böyle bir programı, program yazma programlarından hangisini öğrenerek yapabilirim?
yalnız mümkün olduğu kadar kodlara bulaşmadan, butonlar ve metin kutucukları ile çözebilmek kaydıyla.
sanırım çok şey istemiş oldum. :)

cevaplarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim.

Castieltr
24-09-2011, 09:37   |  #20  
Castieltr avatarı
Yıllanmış Üye
384 mesaj

senin kullanımın için en ideal veri tabanı access

miCRoBe`
28-09-2011, 01:12   |  #21  
Taze Üye
2 mesaj

teşekkürler.

personelin kolaylıkla sipariş alabilmesi için de bir arayüze ihtiyacım var (sipariş formu şeklinde).
halen kullandığım kağıt sipariş formumun aynısını elektronik ortama aktarmalıyım, yani işletme düzenime uygun bir arayüz geliştirmeliyim.

bu arayüzü geliştirmem için benim gibi bir amatör programcı adayına :) tavsiye edebileceğiniz bir program var mı?

Reaksiyon
30-09-2011, 19:12   |  #22  
Reaksiyon avatarı
Yıllanmış Üye
116 mesaj

Sen en iyisi açtığım konuya bak tam senin için idael https://www.chip.com.tr/forum/dev.c-egitim-videolari_t220724.html