Programcılık İle Ciddi Şekilde İlgilenenler....?

kyotoprotokolü
07-05-2010, 20:28   |  #1  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

Herkese İyi Akşamlar.. **Programcı Olmak İçin Gerekenler**
Ben 11. Sınıf BT Öğrencisiyim. İleride gerçekten İyi bir programcı olmak istiyorum.
AŞAĞIDAKİLERİ SABIRLA OKUYUP 4 SORUMADA CEVAP VERİRSENİZ BENİ ÇOK MUTLU ETMİŞ OLURSUNUZ SAYGILARIMLA....

**Fakat Bu işe daha yeni başladım diyebilirim. Şuan Okulda SQL ve Visual Basic Görüyoruz.
**Bu İşlerin çok zorlu olduğunu biliyorum. Bunun için bu işlerde uzman olanlardan yardım almak isterim.

1)-Öncelikle Programcılığın Başlangıcı İçin Bu öğrendiğim iki dil iyi mi? Okulda öğrendiğimiz sonuçta çok temel düzeyde bunu okulla birlikte nerede veya nerelerde nasıl geliştirebilirim? Kaynaklar nelerdir? Kitap vs. Alsam iyi olur mu?

2)Bunun yanında hangi dilleri bilmeliyim?

3)Malum Programcılıkta Matematik vazgeçilmez. Fakat Matematiğin hangi konuları daha çok kullnaılıyor. Ve hangi matematik konularını ne kadar bilmem gerekir.

4)Ben bu iş için biraz geç kaldığımı düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz. Sonuçta Öss ye hazırlık için derslere yüklenecem Ama bu sefer Programcılık kaçıyor. Ne dersiniz geç mi kalmışm? Nasıl kendimi geliştirebilirm bu durumda nasıl bir yol tavsiye edersiniz?

SABIRLA OKUYUP CEVAPLAYAN HERKESE BİNLERCE TEŞEKKÜRLER

Son Düzenleme: kyotoprotokolü ~ 07 Mayıs 2010 20:30
Kapalı Hesap (101323)
07-05-2010, 21:35   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,337 mesaj

ben uzman değilim amatörüm  şu an en basit dilleri öğreniyorsun basic ve sql  ileride  c c#  c++  bunlar daha ağır dillerdir benim şu an üzerinde  çalıştığım c#  bana göre zorluğu orta seviye    cyber warriorda  c#  kurs çekimi videoları var onları dinlersen   hızlı bir şekilde ilerlersin    assembly  öğren dicem en ağır dillerden bir tanesi ama  makine diline yakın  olduğu için   daha çok  rağbet görüyor
kaynak  olarak cyber warrior diyebilirim   yeterli sayıda kaynak var