Programlama Öğrenmek

BilBilgiyi
17-05-2014, 13:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaşlar programlama öğrenmek istiyorum ama ilk hangi dilden başlayayım. Onu bilmiyorum şöyle en basit programlamanın temelini anlatan bir dil olsun yeter. Sonra ilerletirim. Ayrıca kullanacağım program ne olsun. Visual Sutudio  dan mı başlayayım bilmiyorum. Vb bana biraz kolaya kaçma gibi gözüktü videolarda direk pencere buton vs ekleyebiliosun onun yerine scite kullanayım mı bilgisi olanlar acil yardım lütfen.

oasman
17-05-2014, 23:01   |  #2  
oasman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
185 mesaj

Microsoft Small Basic'i tavsiye ederim. Kendi editörü var.

oasman bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
BilBilgiyi
27-05-2014, 21:26   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Teşekkürler.

mehmet_93
27-05-2014, 22:19   |  #4  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

visual basic .net alt yapısını deneyebilirsin. Hem başlangıç için ideal hem bir çok kaynak hem de çok çeşitli proje örnekleri mevcut. Bunlara ek olarak da ingilizce bilgin varsa çok rahat altından kalkabilecegin bir başlangıç olur.(Örnek bir kaç proje ve kodları saygıdeğer bi abimizden: http://eraslancemil1.blogspot.com.tr) Sen daha çok ne tarz programlar hedefliyorsun onu belirtirsen belki o alana yönelik bir yönlendirme yapma fırsatımız olur.

oasman
27-05-2014, 22:42   |  #5  
oasman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
185 mesaj

Microsoft Small Basic zaten Visual Basic Net'in bir türü. Daha sadeleştirilmiş ve Türkçe anlatımıda İnternette, kendi sitesinde çeviri olarak mevcut. Hızlı yardım bölümü de Türkçe, ve otomatik tamamlama özelliğine de sahip.

Gökhan48
16-06-2014, 13:14   |  #6  
Gökhan48 avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
26 mesaj

Benim tavsiyem C  ile baslamaniz
Temel programlama bilgisini aldigin zaman
diger programlama dillerini ogrenmen cok kolay olur.
Sonucta programlama dillerinin kod yapisi farkli olsada temel
mantik ayni diyebiliriz.

FurkanAkkaya
02-01-2015, 15:57   |  #7  
FurkanAkkaya avatarı
Taze Üye
7 mesaj

Benim tavsiyem C dilinde başlaman, herşey çok temel ve basit. İlk programını temel kodları öğrendikten sonra 2-3 dk içerisinde çalışır duruma getirebilirsin :) Ayrıca bu işi profesyonellerle çalışıp meslek haline getirirsen çok kazançlı bir iş olacağının garantisini kendimden verebilirim :) bu konudada sana kız arkadaşımın gittiği bilişim eğitim merkezi'ni tavsiye edebilirim. Programcılık yolculuğunda başarılar :)

AcikDershane
07-07-2015, 13:11   |  #8  
Taze Üye
14 mesaj

Merhaba,

Bence öncelikle programlama diline karar vermelisin sonrasın da hangi editörü kullanacağına karar verirsin. Eğer ki basic bir dil ile başlayım diyorsan C ile başlamanı tavsiye ederim. C bir çok programlama dilinin temelini oluşturmakta bu yüzden diğer dillere geçişlerini de kolaylaştıracaktır. (Php, C++,C# vb)

https://www.acikdershane.com/

AcikDershane
07-07-2015, 13:12   |  #9  
Taze Üye
14 mesaj

Merhaba,

Bence öncelikle programlama diline karar vermelisin sonrasın da hangi editörü kullanacağına karar verirsin. Eğer ki basic bir dil ile başlayım diyorsan C ile başlamanı tavsiye ederim. C bir çok programlama dilinin temelini oluşturmakta bu yüzden diğer dillere geçişlerini de kolaylaştıracaktır. (Php, C++,C# vb)

https://www.acikdershane.com/