Programlamaya Giriş (c++, c, c#)

emrgunn
15-11-2015, 04:38   |  #1  
emrgunn avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar, Chip Onnline'da yeniyim, 10 dakika oldu üye olalı. Burada deneyimli çok fazla insan olduğunu gördüm ve sizlere bir kaç birşeyler danışmak istedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Marmara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı 1. sınıf öğrencisiyim. 

Okulda c++ eğitimi alıyoruz ve ben bu dili öğrenmek istiyorum. Kendimi bu dilde geliştirmek istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Örneğin c++ öğrenmek için öncelikle C öğrenmek veya C# öğrenmek daha mı faydalı olacaktır? Yoksa okulda da c++ gördüğüm için c++ üzerine gidip bu konuda mı kendimi geliştirmeye yönelmeliyim?

Teşekkürler.

Son Düzenleme: emrgunn ~ 15 Kasım 2015 04:44 Neden:
KadirGültekin
15-11-2015, 15:28   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1 mesaj

Merhaba,

C++ öğrenmek için öncesinde başka bir dil bilmek gibi bir zorunluluk yok. Direk başlayabilirsiniz. Kaynak için; thenewboston kanalını kullanabilirsiniz, çok faydalı videolar var.

Kolay gelsin.

KadirGültekin bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
firatkuas
03-12-2015, 01:08   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba ben de yeni üyeyim ve bu platformu çok beğeniyorum. C++ dili nesne tabanlıdır. C dilinin gelişmiş versiyonudur. Öncelikli C öğrenmende fayda var Normal programlama, yani programlama temellerini okullarda genellikle C ile öğretirler. Daha sonra herhangi nesne tabanlı-java,c++,c#- bir dil gösterirler. Hangi dil olursa olsun öncelikle programlama mantığını kapman önemli.
Başarılar diliyorum.