Programlar Acılmıyor :S Bakarmısınız ?

Leo97
24-12-2011, 15:19   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Merhaba öncelikle ben foruma yeni üye oldum ins. yanlıs yere acmamısımdır konuyu.Neyse beyler derdime geceyim;Benim undergraund hastalıgım var pcde vardı bır ara 2 gün önce yıne oyniyaym dedim aradım ama oyun cıkmadı bir dosya cıktı dosyaya tıkladım birlıkte ac dedı bende yanlıslıkla operayla actım ve pcmdeki tüm dosyalar(oyunlar,programlar...) operaya dönüştü neye tıklasam operayla acmaya basladı.Daha sonra Winrarla filan acmya calıstım yıne tüm dosyalar winrar'a dönüsti :S Simdi ne yapmalıyım bilen varsa söylesin tek care FORMAtmıdır ? yoksa anlatacarak yapılabilecek biseymidir ? ? ? ? Yardımlarınız ve Görüşleriniz için tesekür ederim simdiden. İyi forumlar ..

Leo97
24-12-2011, 15:24   |  #2  
OP Taze Üye
6 mesaj

Moderatör kardesım w7 kısmına atarmısın yanlıs yere acmısım :S :D

Kapalı Hesap (221406)
24-12-2011, 15:25   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

bu hatayı nezaman yaptıysan , o tarihin sadece 1 gün öncesine veya birkaç gün öncesine SİSTEM GERİ YÜKLEME YAP. hatayı yapmadığın en yakın zamana bilgisayarına sistem geri yükleme yap.
mesela o hatayı bugün yaptıysan dünün tarihine sistem geri yükleme yap..

Kapalı Hesap (221406)
24-12-2011, 15:31   |  #4  
Kapalı Hesap
841 mesaj

windows 7 sistem geri yükleme resimli anlatım için tıkla

PcRestorer
24-12-2011, 16:27   |  #5  
Yeni Üye
21 mesaj

Birlikte Aç ekranı geldiğinde altta bi checkbox var " Bu tür dosyaları açmak için herzaman seçili programı kullan" bu varsayılan olarak işartli gelir ve bu formatta bütün dosyaları seçtiğin programlar ( Opera ve Winrar) ile açar şimdi yapman gereken Klasör Seçenekleri>Görünüm>Dosya ve Klasörler > Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle seçeneğini kaldır ( Klasör seçeneklerini açmak için işletim sistemini söylersen yardımcı olurum daha sonra Opera veya Winrar enson hangisini seçtiysen o programla açılan bir programın adına bak Örn: ahmet.jgp bu dosyaadı.format şeklindedir "." dan sonraki kısma göre gerçek açılması gereken programı tekrar birlikte aç komutuyla seçebilirsin ( formatına göre program konusunda yardımı olurum)

Umarım açık olmuştur =)

Leo97
24-12-2011, 17:27   |  #6  
OP Taze Üye
6 mesaj
Alıntı: sayraxx  
bu hatayı nezaman yaptıysan , o tarihin sadece 1 gün öncesine veya birkaç gün öncesine SİSTEM GERİ YÜKLEME YAP. hatayı yapmadığın en yakın zamana bilgisayarına sistem geri yükleme yap.
mesela o hatayı bugün yaptıysan dünün tarihine sistem geri yükleme yap..
Kardesim ben bu hatayı 13 aralıkta yapmıstım :S o güne nasıl geri dönebilirim ? sistem 22 aralık tarihini gösteriyor :S

Leo97
24-12-2011, 17:39   |  #7  
OP Taze Üye
6 mesaj
Alıntı: PcRestorer  
Birlikte Aç ekranı geldiğinde altta bi checkbox var " Bu tür dosyaları açmak için herzaman seçili programı kullan" bu varsayılan olarak işartli gelir ve bu formatta bütün dosyaları seçtiğin programlar ( Opera ve Winrar) ile açar şimdi yapman gereken Klasör Seçenekleri>Görünüm>Dosya ve Klasörler > Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle seçeneğini kaldır ( Klasör seçeneklerini açmak için işletim sistemini söylersen yardımcı olurum daha sonra Opera veya Winrar enson hangisini seçtiysen o programla açılan bir programın adına bak Örn: ahmet.jgp bu dosyaadı.format şeklindedir "." dan sonraki kısma göre gerçek açılması gereken programı tekrar birlikte aç komutuyla seçebilirsin ( formatına göre program konusunda yardımı olurum)

Umarım açık olmuştur =)

Kardesim pek acıklayıcı oldugu söylenemz :D
işletim sistemim : 32 Bit 
Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle secenegindede "Herhangi bir işaret yok" :S :D

Yardımlarını bekliyorum...

Kapalı Hesap (221406)
24-12-2011, 19:52   |  #8  
Kapalı Hesap
841 mesaj

burada resimli anlatımvar uygulamaya çalış..

PcRestorer
25-12-2011, 13:18   |  #9  
Yeni Üye
21 mesaj
Alıntı: Leo97  
Kardesim pek acıklayıcı oldugu söylenemz :D
işletim sistemim : 32 Bit 
Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle secenegindede "Herhangi bir işaret yok" :S :D

Yardımlarını bekliyorum...

İşletim Sistemi derken Windows 7, xp, Vista,2000, ME, 98, 95 onu sormak istemiştim :D

Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle secenegindede işaret yoksa her programın sonunda noktadan sonra dosyanın formatı yazar o formatı sölermisin tabi hangi programların picasa veya winrar ile açılıyorsa

Leo97
28-12-2011, 13:56   |  #10  
OP Taze Üye
6 mesaj
Alıntı: PcRestorer  
İşletim Sistemi derken Windows 7, xp, Vista,2000, ME, 98, 95 onu sormak istemiştim :D

Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle secenegindede işaret yoksa her programın sonunda noktadan sonra dosyanın formatı yazar o formatı sölermisin tabi hangi programların picasa veya winrar ile açılı

Kardesım hallettım ben sorunu :D 
ugrastıgınız için eyw :D :D