Programların neden kilitlendiğini bulun!

CHIP Online
11-11-2011, 00:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bir programın neden kilitlendiğini bulmanın, kilitlenen programı "çözmenin" sırları makalemizde!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/prog ... ni-bulun_30011.html

Resimlerle: Windows 7 için 50 ipucu

Uygulamaların geçersiz işlem yürütmesi ve kapanması can sıkıcı olabilir. Windows'un kilitlenmesi ise artık daha az rastlansa da zaman zaman gerçekleşebiliyor ve sonuçları canımızı çok sıkabiliyor. Ancak tüm bu hatalar, beraberinde bir hata mesajını getiriyor.

Hata mesajındaki metni bir arama motorunda aratarak genellikle faydalı ipuçlarına erişmeniz mümkün. Bu sayede hatanın çözümüne ulaşabiliyor ve tekrar gerçekleşmesine engel olabiliyorsunuz.

Bir program kilitlendiğinde ve yanıt vermediğinde ise tüm yapabileceğiniz tekrar açılmasını umarak beklemek. Ancak umudunuzu kaybettiğinizde görev yöneticisini açarak programı kapatıyor, belki de değerli verilerinizi kaydedemeden terkediyorsunuz.

Peki hiçbir hata mesajı, uyarı veya ipucuna rastlamıyorsanız ne yapmalısınız? Bu konuda size yardım edebilecek bazı araçlar var.

Tüm konu: Programların neden kilitlendiğini bulun!

Resimlerle: Windows 7 için 50 ipucu

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Önemli bir programınız kilitlendiğinde ne yapıyorsunuz?

kurbak
12-11-2011, 07:50   |  #2  
kurbak avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
96 mesaj

o an ki uğraştığım işe göre belli bir süre bekliyorum eğer kendine gelmezse görev sonlandırıcısına baş vuruyorum