Promacto Pro X10 Mini ve Akıllı Projeksiyon Cihazı

kemalakbey34
08-05-2014, 17:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba arkadaşlar, 3 ay önce evde film seyretmek için bir projeksiyon cihazı almaya karar verdim. Araştırdım, soruşturdum ve yaklaşık 1 ay öncede yeni çıkmış (aslında 5 yıllık bir firma fakat ben yeni duydum) bir marka olan Promacto'dan Pro X10 adında bir cihaz aldım. Projeksiyon cihazı alırken en önemli şeylerden birisi cihazı test etme imkanı olması bunun için İstanbul'da bir yer duydum o da boyut dijital beşiktaşta bir yer gittim bir kaç farklı cihazı test ettim fakat fiyatları inanılmazdı. Fiyatın yanı sıra lambalı projeksiyon cihazlarının lamba ömürleri standart 5000 saat ve ben çok film izleyen bir insan olduğum için lambalı projeksiyon almaktan vazgeçtim. Lambalı projeksiyon cihazından vazgeçmemle beraber led projeksiyon arayışına girdim ve İstanbul'un göbeği Şişli'de yerli bir üretici ile tanıştım. Promacto Projeksiyon Elektrikçiler çarşısı diye bildiğimiz Perpa Ticaret Merkezinde bir firma. Firma sahibi Gazi bey 5 yıldır sektörün ihtiyaçlarını müşterilerinden gelen geri dönüşleri değerlendirerek ArGe çalışmaları yapıyor ve mühendislerine yılda en az iki yeni model hazırlatıyormuş. 2013 yılı son çeyreğinde CeBIT Bilişim fuarında beğenimize sunduğu 2 yeni model olan Pro X09 ve Pro X10 araştırmalarıma dayanarak söylüyorum, Projeksiyonda gelinen son nokta. 

Size Promacto Pro X10'unum bazı özelliklerinden bahsedeceğim. Promacto Pro X10;

- 495 gram ağırlığında,
- 700 ansilümen ışık gücünde,
- 1280x800 gerçek çözünürlüğe ve 2000:1 statik kontrast oranına sahip,
- Dahili bataryası ile standart modda 50 dk. elektriğe ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz, (Eko 1 mod: 90 dk. Eko 2 Mod: 120 dk.)
- 30.000 saat lamba ömürlü led lambası ile uzun ömürlü,
- Android 4.2.2 işletim sistemi ile tablet bilgisayarınızla yapabileceğiniz her şeyi yapabilen,
- Wifi (kablosuz) olarak internete bağlanabilen,
- Bluetooth ile kablosuz hoparlörlere ve dosya erişimine imkan veren,
- Mevcut tüm active 3D filmleri harici bir medya oynatıcıya ihtiyaç duymadan USB belleğinizden direkt oynatabilen,
- Standart projeksiyon cihazlarına göre %30 daha yakın mesafeden daha geniş ekran açabilen,
- Projeksiyon cihazı ile kullanabileceğiniz tüm aksesuarları (HDMI kablo, VGA kablo, AV Kablo, Masa tripodu, 4 gb sd kart, taşıma çantası, uzaktan kumanda ve pili, Active 3D için Active Shutter gözlük, android dongle...) kutusunda barındıran,
- Lamba dahil 2 yıl garantisi olan,

ve daha birçok özelliğe sahip bir projeksiyon cihazı. Bu cihazı test etmek isterseniz http://www.promactoprojeksiyon.com internet sitesinden Promacto'nun iletişim bilgilerine ulaşarak randevu alabilirsiniz. Satın almak istersenizde;

Belki içinizden fiyatı çok fazla diye düşünenler olacaktır onlar içinde hemen kısa bir açıklama yapıyorum. Projeksiyon cihazıyla birlikte kutu içerisinde aksesuar olarak, 

1 adet şarjlı active shutter 3D gözlük (piyasa değeri ortalama 100 TL)
1 adet android dongle (piyasa değeri ortalama 200 TL)
1 adet HDMI kablo (piyasa değeri ortalama 10 TL)
1 adet VGA kablo (piyasa değeri ortalama 10 TL)
1 adet AV kablo (piyasa değeri ortalama 5 TL)
1 adet masa tripodu (piyasa değeri ortalama 10 TL)
1 adet 4 gb kingston micro sd kart (piyasa değeri ortalama 10 TL)
1 adet taşıma çantası (piyasa değeri ortalama 15 TL)

yani toplamda 350 TL sadece yanında gelen aksesuarların bedeli.

faircontrol
31-05-2016, 03:43   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Gazi beyin reklam tekniklerini projeksiyondan daha çok beğendim. Ucuz promacto reklamını yaptın şimdi kaybol. Çinden ithal dandik ürünlere bir etiket yapıştırıp satmaya kalkıyorsunuz, yemezler...