PS3 Kırdırmalı mı ?

LethalAngel
26-07-2013, 16:18   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
54 mesaj

Merhaba,

Oyun konsolları gibi bi başlık göremedim buraya açtım konuyu.Ben ps3 almayı düşünüyorum.Orjinal oyunlarına baktım 90-120 tl civarındalar.Daha önce hiç oyun konsolu kullanmadım.Hep pc den oynuyodum oyunları.Bu PS 3'ü kırdırmak mantıklı bişeymi ? Yararları zararları nelerdir kırdırma işleminin ? Cevap vereceklere şimdiden teşekkürler

xDeXteRx
26-07-2013, 16:51   |  #2  
xDeXteRx avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 24
123 mesaj

ps3 kırdırmak yani orjinal adı Jailbreak yapmanın aslında pek bir faydası yada zararı yoktur.Jailbreak'te amaç servis sağlayıcıları tarafından kontrolü sağlanmamış,kötü amaçlı yazılımları engellemek ve sahteciliğin önüne geçmektir,bir nevi kısıtlamadırda.kullanıcıları orjinal,bandrollü ürünleri kullanmaya sevk ettirmektir.İster dayatma deyin isterseniz farklı bir kelime ile yorumlayabilirsiniz.O artık sizin takdiriniz.

cihazı etkileyecek,yazılımını bozacak,rutin çalışmasını aksatacak her hangi bir yüklemeden kaçınıldığı sürece Jailbreak yapılmış bir cihaz uzun senelerce kullanılabilir ve onca para eden oyunları bir internet sitesinden dahi indirip kullanmaya başlayabiliyorsunuz.Bu yönü kullanıcı için faydalı bir yönüdür ancak birde bunun kırılmasıyla emek ve milyonlarca dolar harcanan oyun,film v.s sektörünü zarara uğratmakta,onların emeklerini,uğraşlarını hiçe sayıp bu yöntemi kullanıyor ise kte buda Jailbreak işleminin kötü yanı olabilir.Vicdanen yada dediğim gibi emeği çiğneme diye nitelendirilebilir.bununda yorumu yine kullanıcılara ve vicdanının sesine kalmış bir durum.bu vicdan tarafını ve ahirette Jailbreak yapmanın bizlere doğuracağı sonuclarınıda ilahiyat uzmanı yaşar nuri öztürk yada zekeriya beyaz hocalarımız cevaplandırabilirse daha sağlıklı olur.

xDeXteRx bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
LethalAngel
26-07-2013, 16:58   |  #3  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
54 mesaj
Alıntı: xDeXteRx  
ps3 kırdırmak yani orjinal adı Jailbreak yapmanın aslında pek bir faydası yada zararı yoktur.Jailbreak'te amaç servis sağlayıcıları tarafından kontrolü sağlanmamış,kötü amaçlı yazılımları engellemek ve sahteciliğin önüne geçmektir,bir nevi kısıtlamadırda.kullanıcıları orjinal,bandrollü ürünleri kullanmaya sevk ettirmektir.İster dayatma deyin isterseniz farklı bir kelime ile yorumlayabilirsiniz.O artık sizin takdiriniz.

cihazı etkileyecek,yazılımını bozacak,rutin çalışmasını aksatacak her hangi bir yüklemeden kaçınıldığı sürece Jailbreak yapılmış bir cihaz uzun senelerce kullanılabilir ve onca para eden oyunları bir internet sitesinden dahi indirip kullanmaya başlayabiliyorsunuz.Bu yönü kullanıcı için faydalı bir yönüdür ancak birde bunun kırılmasıyla emek ve milyonlarca dolar harcanan oyun,film v.s sektörünü zarara uğratmakta,onların emeklerini,uğraşlarını hiçe sayıp bu yöntemi kullanıyor ise kte buda Jailbreak işleminin kötü yanı olabilir.Vicdanen yada dediğim gibi emeği çiğneme diye nitelendirilebilir.bununda yorumu yine kullanıcılara ve vicdanının sesine kalmış bir durum.bu vicdan tarafını ve ahirette Jailbreak yapmanın bizlere doğuracağı sonuclarınıda ilahiyat uzmanı yaşar nuri öztürk yada zekeriya beyaz hocalarımız cevaplandırabilirse daha sağlıklı olur.

Cevaplandıracaksa normal ve gerçek bi hoca cevaplandırsın,soytarılarla muhattap olmayalım :D

Peki kırdırınca oyunları internetten bulmak mümkünmü indirilebilir demişsiniz pc den indirip ps3'e atmak gibimi yoksa direk PS3'ten Wi Fi ile oyun indirip kurabiliyomuyuz ? İnternette ps3 oyunu bol mu

LethalAngel bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
xDeXteRx
26-07-2013, 17:12   |  #4  
xDeXteRx avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 24
123 mesaj

evet internet sitelerinde ve torrent sunucularında hemen hemen tüm oyunları bulup indirebilmeniz mümkün.kurulumu ve kullanımıda gayet basit işlemlerden oluşuyor.

cozcell
30-07-2013, 01:10   |  #5  
cozcell avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
373 mesaj
Alıntı: LethalAngel  
Cevaplandıracaksa normal ve gerçek bi hoca cevaplandırsın,soytarılarla muhattap olmayalım :D

Peki kırdırınca oyunları internetten bulmak mümkünmü indirilebilir demişsiniz pc den indirip ps3'e atmak gibimi yoksa direk PS3'ten Wi Fi ile oyun indirip kurabiliyomuyuz ? İnternette ps3 oyunu bol

Ben her PS3 oyununun torrent versiyonunu göremedim.Örn:The Last Of Us.Tabi benim gözümden kaçmış olabilir ama her oyunun kırdırılmış versiyonu yok.Bu yüzden kırdırmadan önce iyi düşün.Benim tavsiyem kırdırma.Çünkü kırdırınca multiplayer gidecek.

Hakanist
06-04-2020, 22:29   |  #6  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Alıntı: LethalAngel  
Cevaplandıracaksa normal ve gerçek bi hoca cevaplandırsın,soytarılarla muhattap olmayalım :
Yaşar Nuri Öztürk, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu ve İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi kurucu dekanı, Türk İslam felsefesi profesörüdür. İslam alemini hurafelerden ayıklamak için ve yobaz hadisçiler anlamasa da aslında islamı sevdirebilmek için çalışmıştır. Maalesef günümüzde eğitimli olmak basitleştirildi ve cahillerin inandığı bir takım soytarı hocalar yüceltildi. Chip sana da bir çift lafım var: 7 senedir bu yorumu nasıl tuttunuz burada. Bunu okuyan gençler inanıyor bu yanlış bilgilere. Hani siyaset yasaktı bu forumda. Yaşar Nuri Öztürk aynı zaman da siyasetçidir de. Bu tarz yanlış bilgiler, tarihimizi, değerlerimizi, medeniyet yolunda bize yol gösteren, ufkumuzu açan profesörlerimizi aşağılayarak, cahilliği başkalarına da bulaştırmaktan başka bir işe yaramaz. Amaç buysa bilemem tabi!