PSP GO ?

hkojima75
13-03-2011, 23:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Arkadaşlar psp go almayı düşünüyorum da orijinal oyunlara para vermek istemiyorum hem de sınırsız internet varken.. Acaba hacklendi mi? Hacklendiyse chip mi takmam gerek program yeterli olacak mıdır?
cevaplarınızı bekliyorum...

hkojima75
14-03-2011, 21:24   |  #2  
OP Taze Üye
12 mesaj

Arkadaşlar k.bakmayın psp'yle ilgili fazla bilgi sahibi değilim.. PSP GO aldım daha kutudan çıkarmadım.. Çıkarırsam değişim yapmayacaklar.. Sizin cevaplarınız doğrultusunda hareket edeceğim... Birkaç soru daha eklemek istiyorum...
*PSP Go mu PSP 3000 mi? 3000 ise neden 3000...
*PSP 3000 "tam olarak" hacklenemedi diyorlar.. Bu ne manaya geliyor... Yani istediğim her oyunu korsan oynayamayacak mıyım?
*PSP 2000 mi PSP 3000 mi?( PSP 2000'nin tam olarak hacklendiği söyleniyor)
*PSP 2000 ya da 3000 alırsam Hack'i benim yapma şansım var mıdır?
*PSP Go'nun hacklenme ihtimali var mı? (PSP 2'nin çıkmasına az bir vakit kala..)
*PSP Go hacklenirse ekran kararıyormuş. Bu doğru mudur?(Homebrew oyunlar için)
*PSP Go'ya oyunları internetten indirebilecekmişim ücretli bir şekilde.. Ödemeyi tam olarak nasıl yapacağım... Türkiye'de geçerli mi bu uygulama? Fiyatları ne kadar?
*Bir de PSP'lerin 2 sene geçince bataryalarının bozulduğu söyleniyor, doğru mudur?
Şimdiden teşekkürler...

bosluk
14-03-2011, 22:12   |  #3  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

- PSP Go en yenisidir ancak ekranı eskilerinden daha ufaktır. Buna karşın donanım özellikleri daha gelişmiştir. Şu an psp satın alınacaksa tabiki en yeni modelinin alınması en mantıklısı olacaktır.
- Tüm psp sürümleri kırılmıştır, hatta ufak bir google araştırması ile çok çok farklı sürümde yüklenebilecek firmware'ler (psp'nin kopya oyunları oynatmaya izin verecek şekilde değiştirilmiş işletim sistemi dosyası) olduğunu görebilirsiniz.
- 2000 ile 3000 arasındaki seçim 3000'den yana olacaktır, zira dediğim gibi tüm psp'ler şu anda hacklenmiş durumdadırlar ve 3000 hem ekran, hem de donanımsal olarak 2000'den çok daha üstün bir cihazdır.
- 2000, 3000 ve GO'nun hack işlemini internet kaynaklarından yavaş yavaş ve sindire sindire okuyup öğrendiğinizde 5-10 dakikalık bir işlem sonucunda kendiniz yapacaksınız zaten.
- GO da şu anda kırılmış durumdadır. Hafıza kartına oyun atıp oynanabilmektedir.
- Ekran kararması olayı hakkında hiçbir fikrim ve duyumum yok. Muhtemelen internet yalanlarından ya da eski sürüm firmware hatalarından biridir.
- PSP'niz ile internete girip, PSP store üzerinden ücretli olarak satın alabiliyorsunuz. Benim bildiğim kadarıyla kredi kartı ya da paypal ile satın alınıyorlardı; ancak dediğim gibi tam emin değilim ona zaten psp store'yi açtığınızda kendiniz bakarsınız.
- Batarya bozulması olayı bir psp hatasından ziyade kullanıcı problemi sanıyorum. Pil tam bitmeden şarj edildiğinde aynı telefonlardaki gibi pilin şarjı düzgün tutmama durumu yaşanabiliyor. Ancak bu piller internet üzerinden de temin edilip cihaza takılabildiğinden (fiyatları da ebay tarzı yerlerde oldukça uygun olduğu için) kafa patlatılacak büyükçe bir sorun olmadığı kanaatindeyim. Örnek olarak 2 seneyi epeyce aşkın bir zamandır psp 2000 kullanıcısıyım ve pilimde ne bir şarj tutmama olayı ne de bir bozukluk mevcut.

hkojima75
14-03-2011, 22:36   |  #4  
OP Taze Üye
12 mesaj

Cevabınız için teşekkür ederim... Bir sorum daha olacaktı.. Go'nun hacklenmesinden kastınız homebrew oyunları oynatması değil, değil mi? Çünkü benim ücretsiz oynamak istediğim oyunlar Metal Gear Solid, God of War gibi psp oyunları... Cehaletimden dolayı bağışlayım iyice öğreneyim de sonra bir sorun çıkmasın :)

bosluk
15-03-2011, 15:41   |  #5  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Rica ederim. Homedrew ya da bahsettiğiniz iso oyunları farketmiyor. Artık herşey oynanabiliyor go'da da :)

kirbas
03-06-2011, 13:03   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
159 mesaj

peki go mu xperia play mi desem tercihiniz ne olur?