psu fanı

himmety
26-01-2009, 17:19   |  #1  
himmety avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 32
602 mesaj

arkadaşlar selam
online oyunlardan benim yeni tanıştığım tabula rasa oyununu oynarken psu nun fanı çok hızlı çalışmaya başlıyor. işlemci olsun ek.kartı fanı olsun normal değerlerinde olarak çalışıyor ve sıcaklıklarıda normal. oyundan çıksam bile hızında bir değişme olmuyor. nedeni nedir bilgi verirseniz sevinirim.

anakart: Asus P5kc
ekran kartı : Asus Eah 3870
4 gb ram
windows Vista homepremium
600 watt coolermaster psu

Borga-x
26-01-2009, 17:22   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

PSU'nun fanı normaldede hızlı çalışıyor ama sen duymuyor olabılırdın. Eğer fanın tozlanmışsa ses yapmaya başlayacaktır. O zaman yenı bır fan alıp takabılırsın. Onun dısında sistemin amper değeri sınırda ise ve kullandıgın PSU dandıkse ısınması gayet doğal cunku sıstemın yukunu kaldıramıyor olabılır.

SAİNT
26-01-2009, 17:46   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

bazı psu'lar devirlidir kullandığın donanım ısındıkça fan otomatik olarak hızlanır başıma geldi için iyi bilirim berbat kafa ağrıtır hele birde bi altta bir önde varsa çaresi 12 fanı alıyorsun psu çıkartıyırsın alttaki 8'lik bağlı olan fan sacını çıkarttıktan sonra 12 fanı üstüne koyup kalemle etrafını çizip vida yerlerini işaretledikten sonra sanayi'ye gidip düzgünce işaretlenmiş yerden kestiriyorsun ve daha sonra 12 fanı otutturup vidalarını sıkıyorsun ve tık ses gelmeyen bir psu oluyor bizzat mühendisliğini kendim yapım oh be dedim.