PSU (Güç kaynağı) Hakkında

Erdemedre
17-02-2009, 15:29   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
33 mesaj

Arkadaslar bi bilgisayar 2 tane güç kaynağı takılabilir mi acaba ? birini anakarta birini diğer donanımlara ?? mantıklı mı bu olasılığı varmı ? ( Sorumu mazur görün)Emin değil

Ahmet_79
17-02-2009, 20:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

evet tabiki takılabilir, misal olarak birini sadece ekran kartına çünkü en çok güç çeken bileşenlerden biri ekran kartıdır diğerinide sistemin geri kalanına takarsın, ikinci psu'yu kasanın yanında iyi bir yere konumlandırırsın ki hani açıkta duracağı için üstüne herhangi bir sıvı dökülme ihtimalini de en aza indirmiş olursun.

Barış
17-02-2009, 20:58   |  #3  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

evet yapılabilir 2yolu var bunun birinci yol röle ile güç kaynaklarının power-on kabloları birbirlerine röle ile baglanır bu yöntem biraz zordur hemde biraz elektirik bilgisi ister 2.yol daha kolaydır.

anakarta giden besleme kablosundaki 13.pinleri (yeşil olan-power on) birleştirerek kasadan güç dügmesien basıldıgında anda kasanın psu ve arkasından diger psu devreye girecektir bi nevi 2psu bi yoldan calıstırma

Erdemedre
17-02-2009, 22:32   |  #4  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
33 mesaj
es-low
anakarta giden besleme kablosundaki 13.pinleri (yeşil olan-power on) birleştirerek kasadan güç dügmesien basıldıgında anda kasanın psu ve arkasından diger psu devreye girecektir bi nevi 2psu bi yoldan calıstı
tşk ederm bilgi için aynen bunu uyguladım..yaptım da pc ye 1 tane 250w bi tanede 300w lık psu bağladım..fakat ekran kartı sorunumu çözmedi..

sorun da burda yazıo :/