Python Türkiye

AliYmn
24-06-2016, 15:55   |  #1  
AliYmn avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2015

 

Hakkımızda

Blog : http://python.tc/

Forum : http://forum.python.tc/

Python Dilinin Türk Blogu – Python.TC

Merhaba arkadaşlar ” Python Dilinin Türk Blogu ” olarak hizmet vermeyi planlamak amacıyla böyle bir proje içine girdik. Python dilinin rüyasına kapılıp, o rüyadan gördüğümüz tüm bilgileri sizlere aktarmayı planlıyoruz. Yani Python dilinin yeni bir dil olduğunu çoğumuz biliyoruz fakat türkçe kaynak bulmanın nekadar zor bulunduğunuda biliyoruz. Bu duruma önlem olarak Python programlama dilinin A’dan Z’ye oluşan bir blog sistemi oluşturmaya karar verdik. Tabi blog denildiğinde sadece aklınıza yazılar gelmesin, uygulamalı python videoları , gerekirse canlı yayın şeklinde dersler vermeyi düşüniyoruz. Python dilinin geleceğin dili olduğunu düşüniyoruzki böyle bir dil olmasa Tüm dünya çapında üniversitelerde , bağımsız yerlerde ve bu şekilde hizmet veren bir takım yerlerde python dilinin önemini vurgulaya vurgulaya anlatılmazdı. Belki python dilini aşırı övdüm fakat övmemek elimde değil , inşallah python dilinin iyi yanlarını ve kötü yanlarını sizlere detaylı şekilde anlatan ve olabildiğince tüm bilgileri vererek bu durumları kendinizde ayırt edebilceksiniz.

Çalişma Şeklimiz ve Ekibimiz Hakkında Bilgiler

Böyle büyük bir projeyi canlandırmadan önce bu konu hakkında çok düşündüm fakat bir şekilde bu işide halledik. Sizlere teknik bir ekip ile hizmet vermeyi planliyoruz. Sitemizde yeterli bilgiye sahip, değerli arkadaşları aramıza almaktan şerev duyarız ilerleyen zamanlarda ekibimize yeni ufku açık genç arkadaşları aramıza alıcaz ve daha büyük ekip olarak çalişmalara devam edicez. Site hakkında ilerleşimiz ise , Python dilinin gerekse Türkçe gerekse yabancı kaynaklardan yaralanarak python dili için en temel bilgiden , uzmanlaşa kadar tüm bilgileri sırasıyla sizlerle buluşturucaz. İleriye dönük ise python bilen bir kişi için düşünelim, illaki unutacağı bilgiler olabilir onlar içinde harika bir klavuz niteliğinde güzel bir blog kitabı olucaktır.

Python.TC Sitesi Para Kazanç Durumu Olcak Mı?

Çoğu proje girerken hep kafamızı kurcalayan sorulardan birtanesi ise , para kazanmak oluyor. Lisede çok iyi hatırlarım meslek lisesini okuduğum zamanlar lise sonu bölüm gezilerimiz oluyordu , bölümlere girdiğimizde arkadaşlarımızın sorduğu sorularda en çok ön plana çıkan durum ise bu bölümden para kazanırmıyım diye olmuştu. Değerli bir hocamızın güzel bir cümlesi olmuştu orada ” Hangi mesleği yaparsanız yapın , en iyi şekilde ve kurallara uygun yaparsanız. Emin olun hepsinden para kazanabilirsiniz.” Güzel bir ders olmuştu. Burada anlatmak istediğim olay şuydu arkadaşlar bu sitede herhangi bir Ticari olay olmaksızın gönüllü iş yapılacaktır. Para kazanmak olayına gelirsek, iyi bir yazılımcı herzaman para kazanır. Yukarıda anlattığım gibi işi düzgün ve kurallara uygun yapan herkes para kazanacaktır. Belki daha fazla söylenicek söz ver, anlatamadığım bir çok konu vardır bunları en iyi şu şekilde öğrenebilirsiniz arkadaşlar , konu altına istediğiniz konu ile alakali yorum yapabilir özel bi konu ise iletişim bölümünden yazabilirsiniz.

Sürç-i lisan ettiysek affola