Quingis (Ultima Online Stygian Abyss High Seas)

EquinoxQnx
21-10-2016, 14:35   |  #1  
EquinoxQnx avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhabalar,

Vortici olmadan, tek başına champ kasabilmek, en güçlü yaratıklara karşı burun buruna dövüşebilmek, 5 prop a kadar kendi silahınızı/zırhınızı istediğiniz özellikleri seçerek oluşturabilmek (imbuing), rare denen binekleri istediğiniz zaman alabilmek (orjinalinde olduğu gibi), 100% mana leech li silah, 5% HCI li zırh basabilmek (Runic reforging) ilginizi çekiyorsa buyurun ;) Ben bir oyuncu olarak yeni başlayan arkadaşlara elimden gelen yardımı yapmaya hazırım. Bir deneyin, pişman olmayacaksınız. Ben SA ile daha önce tanışmıştım, AoS'ta oynamamaya yemin ettim artık.

Hergün geliştirilen ve OSI'ye yakın olmaya çalışan bir serverda oynamak başka bir keyif. Çok emek veriliyor, oyuncularla da taçlanırsa harika olur. En son Blackthorn Castle altında yeralan Blackthorn Dungeon eklendi, Blackthorn Artifact sistemi geliştiriliyor. Sunucunun sahibi ServUO sürümüne aktif olarak geliştirme katkısı yapan tecrübeli ve dürüst bir arkadaş.

Wiki (http://forum.quingis.com/wiki/index/) sayfalarında bilgiler bulacaksınız, orayı da zaman içinde yeni bilgilerle güncellemeye çalışıyoruz.

Oyunda Equinox, Selene ve Hephaestus karakteri bana aittir. Server bilgileri şu şekilde:
www.quingis.com

Genel Bilgiler

Versiyon : Stygian Abyss & High Seas
Karakter Güvenlik Kodu Sistemi : AÇIK
BOD Aktarımı : MEVCUT
Bonded Time : 2 Gün
Stable Slot Hakkı : 7
Guild Kurulumu : AÇIK
Player Vendor Kurulumu : AÇIK
Faction Sistemi : AÇIK
Elf Irkı : AÇIK
Gargoyle Irkı : AÇIK
Irk Özellikleri : AÇIK
Power Hour (PH) ve Garanti Gain Sistemi (GGS) : AÇIK (Kademeli Olarak)
Veteran Reward : AÇIK (6 ay)
Doom Gauntlet Puan Sistemi(DP) : AÇIK
- Doom Dungeon da kesilen her (Impaler, Demon Knight, Darknight Creeper, Flesh Renderer, Shadow Knight, Abysmal Horror) boss için karakterin Luck ına ve yaratığın Fame değerine bağlı olarak gauntlet puanı verilir. Gauntlet puan değerinin şansına göre artifact oyuncuya düşmektedir. Artifact düştükten sonra bu değer sıfırlanır.
TOT Puan Sistemi(TMF) : AÇIK
Tokonuo Haritasındaki "Yomotsu Mines" ve "Fan Dancer s Dojo" bölgesinde kesilen her yaratık için karakterin Luck ına ve yaratığın Fame değerine bağlı olarak Toplam Yaratık Fame puanı verilir. Bu değere bağlı olarak şansa göre artifact oyuncuya düşmektedir. Artifact düştükten sonra bu değer sıfırlanır.
Bard Masteries : AÇIK
City Citizenship : AÇIK

Harita Bilgileri

Tokuno : AÇIK
Ter-Mur : AÇIK
Trammel : KAPALI
Diğer Alanlar: Taming, Antreman, Thief Sahası

Karakter Maksimum Değer Bilgileri

Skills Maksimum : 720
Stats Maksimum : 230
Damage Increase (DI) Maksimum : %100
Hit Chance Increase (HCI) Maksimum : %45
Defense Chance Increase (DCI) Maksimum : %45
Attack Speed (AS) Maksimum : 1.25s
Lower Mana Cost (LMC) Maksimum : %40
Faster Casting (FC) Maksimum:
Faster Casting Maksimum: 2 (Protection kapalı iken)
Faster Casting Maksimum : 0 (Protection açık iken)
Paladinlerde Faster Casting Maksimum : 4
Magery 70.0 ve üzeri olan Paladinlerde Faster Casting Maksimum : 2
Faster Cast Recovery (FCR) Maksimum : 6

Artifact & Quest Sistem Bilgileri

Dark Father (DF) : AÇIK
Doom Gauntlet Artifacts : AÇIK
Doom Gauntlet Stealable Artifacts : AÇIK
Paragon : AÇIK
Minor Artifacts : AÇIK
Tokuno Artifacts : AÇIK
Leviathan Artifacts : AÇIK
Treasure Artifacts : AÇIK
Treasure Maps : AÇIK (Trammel Maps Hariç)
Reward Quests : AÇIK
Ter-Mur Quests : AÇIK
Fishing Quests: AÇIK
Peerless Bosslar: AÇIK (Dread Horn, Travesty, Chief Paroxysmus, Lady Melisande, Monstrous Interred Grizzle, Shimmering Effusion, Medusa, Stygian Dragon, Exodus Encounter)

Yetenek Bilgileri

Imbuing : AÇIK
Runic Reforging: AÇIK
Mysticism : AÇIK
Spellweaving : AÇIK
Throwing : AÇIK

Artifact Düşme

Doom Artifact : Gauntlet puan değerine bağlı olarak şans ile düşmektedir.
Paragon Artifact : Yaratığın Fame değeri ve Karakterin Luck değerine bağlı olarak değişmektedir.
ML Minor Artifact : Yaratığın Fame değeri ve Karakterin Luck değerine bağlı olarak değişmektedir.
Champion Artifact : Unique List %5, Shared List % 15, Decorative List %30
Mini Champ Renowned Artifact : Unique List %5, Shared List % 15
SA Boss Artifact : Unique List %5, Shared List % 15
Tokuno Artifacts: Toplam Yaratık Fame puanını bağlı olarak şans ile düşmektedir.

Son Düzenleme: EquinoxQnx ~ 21 Ekim 2016 18:01 Neden:
EquinoxQnx
23-10-2016, 19:33   |  #2  
OP Taze Üye
5 mesaj

Facebook sayfamız:

Quingis UO Shard : Stygian Abyss

Sleath Toprak
04-12-2017, 04:55   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

Server a girince ben daha önce ultima online oynamamışım diyorsunuz. Gerek cleint stabilitesi (ben bex hatası alıyordum bu win7 64 bitle ilgili sorun benle alakalı) gerekse oyun dengesi osi clone olduğu için çok iyi. Serverdaki player sayısında düşüklükten dolayı tercih ettiğim kendi kendime yaratık keser çıkarım dediğim için girdiğim bir server ki tanıştığım 3-4 kişi hep aynı mantıkla giriyor. Ben oyuna girerken en çok bu foruma baktım girdim 2 ay emek harcadım o yüzden buraya açıklanmalı ki girmek isteyen bilsin diye yazıyorum.

Yazılanların iftira olmaması için baya teyit istedim ama yarım teyitle yazıyoruz çünkü zaten öyle bir ortam var. Serverda bir para ilişkisi var, aslında 2-3 kişi için açık server. Giren playerlarda geriye kalanlar olarak onları eğlendirme amaçlı gibi birşey. Siz kimseyle muhattap olmak istemesenizde illa işin içine çekmek için elinden geleni yapıyorlar ve pvm ile eğlence kısmına bile karışarak sizi olayın içine çekiyorlar. Sorun şu ki para ilişkisi gibi durumlar oluşundan gm accountuda kullanıyorlar. Yani pvemden sıkılan olursa gm charı bir üstünlük gibi kullanıp herşeyi yapacakları eğlence ortamı yaratmışlar.

osi-clone olarak girilecek en eğlenceli oyunlardan biri. ama biraz zaman geçerse direk eğlence playerısınız haberiniz olsun zaten player düşüklüğünün nedeni de bu imiş. Belli aşamayı geçerseniz gm accountu devreye alacak kadar rahatlar ve bundan gocunmuyorlar. açıklama istedim ki yaşlar belli yaşı geçti kimse ne iftira atmak ister nede muhattap olmak ister ama ortada gerçek bir insan bile yok muhattap alınacak. Tüzel kişi gibi insan dolu ilginç zamanlarda beliriyorlar gerektiğinde. 3 kişi ile skype kurdum 2 si oyunu bıraktı ben direndim az oynayım osi harbi iyiymiş diye ama onu bile başarmıyorsunuz.

Size önerim ama osi-clone serverlardan yabancı sağlam bulursanız deneyin. İngilizceniz iyi ise farklı bir oyunu oynar gibi hissediyorsunuz ve direk ingilizce kaynakları kullanarak herşeyi öğrenebiliyorsunuz. Ben google kullanrak birçok kez aramama rağmen hataya düştüm diye yazıyorum nitekim zaten 3-5+ player var durumu kimse söylicek kadar uzun bile kalmıyor. Googledan gelirseniz görün en azından böyle hatalar yapmayın.

EquinoxQnx
21-05-2018, 16:49   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

Bu arkadaşa gerekli yanıt aşağıdaki linkten verilmiştir, itibar etmeyiniz.

http://www.uoplayer.com/q-1597-Q ... erekenler/d-15.html