RAM alacağım fakat faydasııı??

TheFlowers
28-06-2016, 16:41   |  #1  
TheFlowers avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Beyler bayanlar, benim sorunum şu. League of Legends adlı oyun oynamaktayım, oyunda fazla bir kasma yaşamıyorum çünkü sistem özelliklerim minimuma fazlasıyla yetiyor, ekran kardı shader 2.0 destekli bir ekran kartı istiyor fakat benimki daha fazlasını destekliyor, ram 1gb istiyor 1gb var işlemci desen yeterli gibi kısacası kasma sorunum fazla yok normal bir yerde 60-70 fps 3vs3 veya 2v2 savaşlarda 40-50 fps oyundaki herkez bir araya geldiğindede 20-35 fps arası alıyorum ksıacası kasma benim çin problem değil bir moba oyunu olduğu için fazla sıkıntı çıkartmıyor asıl sorun şu ''DONMA'' oyunun yüklenme ekranında en son ben yükleniyorum, oyunu alt tab aldığımda 10-15 saniye sonra alt tab haline geçiyor alt tab alırken donuyor ve tekrar oyuna dönerken, oyun içinde oyun yeni başladığında ara ara oyun donuyor fakat oyun 3-4 dakika ilerledikten sonra bu donma azalıyor geçiyor da diyebiliriz, bir yerde okumuştum ram yetersiz olursa sistemin kalıcı belleği devreye girir ve pcyi yavaşlatıp donmalara neden olurmuş oyunum açıkken fazladan bir program yani skype gibi konuşma programı açınca bazen sağ altta şu uyarıyı görüyorum yetersiz sistem belleği var türü bir şey şimdi tam hatırlamıyorum ama ram ile alakalı yani şimdi ben 1gb ram yerine aynı özelliklerde 2gb ram alıp onun yerine taksam donmalar geç yüklenmeler vs geçer mi??

Muharrem Ensar
30-06-2016, 22:44   |  #2  
Taze Üye
15 mesaj

Sende şu anda 1 gb RAM var. Sen bu RAM'i ister çıkar yenisini tak istersen anakartında yeterli RAM takma yeri varsa 2 GB RAM'i ekleyebilirsin. Seçim sana kalmış. RAM oyunlarda gereklidir eklemenizi lazım eğer diğer özellikler anlattığım gibi oyunun minimum sistem özellikleriyle uyuyorsa ama kasıyorsa RAM alanı tavsiye ederim.

TheFlowers
01-07-2016, 00:34   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

Teşekkürler, 2gb ram alıyım en iyisi ne zararı olacak ki.