Ram (bellekler)

Oshea
22-11-2019, 00:12   |  #1  
Oshea avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

dostlar herkesin aklini eminim benim kadar kurcalamistir tek ram ve dual ram takma konusu benim ise bu konu farkli bir sekilde karsima  geldi.

alacagim dual ram tukendi ve ben bunlari tek tek dual yapmaya karar verdim ozellikler ayni fakat sonradan kafami kurcaladi tek tek dual yapacagim bellekler ilk seferde dual alinan bellek arasinda fark varmidir?

alacak oldugum ve tukenen urun
gskill 16gb (2x8gb) ripjavs v siyah ddr4 3200mhz cl.16 1.35v dual kit ram 

yerine aldigim 

gskill 8gb ripjaws siyah ddr4 3200 mhz  cl.16 1.35  
bu urunden 2 tane alip yukarida belirttigim gibi dual yapmak istedim yanlis bisey yapmis olamam herhalde  

simdiden tesekkurler

zombi
22-11-2019, 03:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj
Alıntı: Oshea  
dostlar herkesin aklini eminim benim kadar kurcalamistir tek ram ve dual ram takma konusu benim ise bu konu farkli bir sekilde karsima geldi.

alacagim dual ram tukendi ve ben bunlari tek tek dual yapmaya karar verdim ozellikler ayni fakat sonradan kafami kurcaladi tek tek dual yapacagim bellekler ilk seferde dual alinan bellek arasinda fark varmidir?

alacak oldugum ve tukenen urun
gskill 16gb (2x8gb) ripjavs v siyah ddr4 3200mhz cl.16 1.35v dual kit ram

yerine aldigim

gskill 8gb ripjaws siyah ddr4 3200 mhz cl.16 1.35
bu urunden 2 tane alip yukarida belirttigim gibi dual yapmak istedim yanlis bisey yapmis olamam herhalde

simdiden

aynı marka ise çok sorun olmaz. markalar aynı model ise özellikle çipler yakın seçildiği için sorun ihtimali azalıyor. farklı marka modellerde sorun çıkma ihtimali çok daha yüksektir